Vaterpolo

EP: ''Ajkule'' u polufinalu! Sljedeći Mađari

Izvor

Nakon ''zlatne Malage'' , Janović i drugovi ponovo su među četiri najbolje ekipe, što je bio i glavni cilj izabranika Ranka Perovića prije starta šampionata.

Grčka je bolje počela meč i nakon startnog vođstva crnogorske selekcije (1:0) prvu četvrtinu završila sa dva gola prednosti (4:2). Crna Gora je u trećoj četvrtini prvi put stekla prednost od tri gola (9:6), Grčka sa dva uzastopna pogotka smanjila zaostatak na gol (9:8), ali je Vladimir Gojković u samom finišu pogotkom prednost vratio na dva gola. Gojković je efektnim lobom početkom posljednje prednost uvećao na 11:8 i riješio pitanje polufinaliste.

Najefikasniji u pobjedničkoj selekciji, na čijem se golu istakao Miloš Šćepanović sa 9 golova, bili su Mlađan Janović i Vladimir Gojković sa po tri, dva gola postigao je Nikola Janović, dok su se po jednom u listu strijelaca upislai Boris Zloković, Draško Brguljan i Aleksandar Ivović. Dvostruki strijelci za Grčku bili su Andreas Miralis i Georgios Doskas.