EP kvalifikacije: Peti trijumf Crne Gore!

Izvor

Prvi krug takmičenja, ''crveni'' su završili trijumfom nad Slovačkom u gostima od 94:81, i tako zadržali prvu poziciju, i napravili korak viši ka plasmanu na šampionat Starog kontinenta. Dobra uvertira Dubljevića i drugova pred dva teška meča sa Izraelom u četvrtak u Tel Avivu i Srbijom u Podgorici.

Domaćin je odlično parirao izabranicima Luke Pavićevića u prvoj četvrtini, koju su ipka, naši momci uspjeli da riješe u svoju korist 23:20. Presudila je druga dionica. Serijom 9:0 u 18. minutu prvi put stekli smo dvocifrenu prednost (38:28), koja je na poluvremenu iznosila 15 poena (47:32). U 22. minutu ''crveni'' su imali 18 koševa prednosti (52:34), a u 29. minutu 19 poena (65:46). Međutim, pad u igri naše selekcije, pa je domaćin u posljednjoj četvrti uspio da zaostatak smanji na tri poena (79:76), Ipak, na vrijeme tajm-aut Pavićevića, za furiozan finiš Crne Gore i pobjedu od 94:81.

Našu selekciju do pobjede je predvodio Suad Šehović sa 16 koševa, Milko Bjelica je ubacio 15, Blagota Sekulić 14, dok su Vladimir Dašić i Bojan Dubljević postigli po 13. U slovačkoj selekciji bolji od ostalih bili su Anton Gavel sa 23 i Dušan Pandula sa 20 koševa.

LEVICE – Dvorana "Hala sportova". Gledalaca: 1.000. Sudije: Cmikievič (Poljska), Vovk (Hrvatska), Jeršan (Slovanija).

Slovačka - CRNA GORA 81:94 (20:23, 12:24, 24:23, 25:24)

Strijelci:

CRNA GORA: Suad Šehović 16, Bjelica 15, Sekulić 14, Dašić 13, Dubljević 13 (10 skokova), Popović 8, Ivanović 6, Sead Šehović 5, Ročesti 4.

Slovačka: Gavel 23, Pandula 20, Batka 14, Vido 10, Sikora 6, Moravek 4, Mrvis 2, Vojtek 2

Lične greške:

CRNA GORA: Dašić 4, Ivanović 3, Sead Šehović 3, Dubljević 3, Popović 3, Sekulić 2, Ročesti 2, Suad Šehović 1, Mihailović 1, Bjelica 1.

Slovačka: Moravek 5, Vido 5, Batka 5, Pandula 3, Bilik 1, Sikora 3, Vojtek 2, Gavel 2, Mrvis 1, Nuber 1.