Odbornik Evropskog saveza u SO Tivat, Ćazim Lisičić, saopštio je da je sinoć u 22.30 časova na plaži Belane nastavljeno sa izvođenjem radova.
“Prošlo je tačno četiri dana od kada je Evropski savez javno ukazao na ponoćni građevinski pir na plaži Belane i pitao nadležne dokle će se tolerisati divljanje i kršenje zabrane gradnje usred juna mjeseca. Odgovor nadležnih državnih i lokalnih institucija bio je očekivan, onako kako su građani već i navikli, muk. Zabili su glavu u pijesak, valjda se nadajući da će građani zaboraviti bagerisanje u tri ujutru, a da će problem nestati sam od sebe”, saopštio je Lisičić.
Ali, kako kaže, kad god mislite da vas više ništa ne može iznenaditi, lokalna vlast u Tivtu vas demantuje.
”Sinoć, tačno u 22:30 časova, na istoj lokaciji prisustvovali smo novom činu ovog našeg tivatskog teatra apsurda. Pošto je bager prošli put podigao preveliku galamu i digao grad na noge, bahati zakupac pod zaštitom Morskog dobra prebacio se na suptilnije, „ručne“ metode. Pod sjajem mjesečine i automobilskih reflektora, udarnički se, lopatama, razgrtao pijesak i završavao posao, pred očima naših sugrađana i turista koji u to vrijeme šetaju i pokušavaju da odmore”, kazao je Lisičić.
On je upitao ima li u Tivtu ikoga da radi posao za koji ga građani plaćaju.
”S jedne strane imamo predsjednika Opštine Željka Komnenovića, našeg lokalnog Hudinija, koji vjerovatno i nema kad da se bavi komunalnim redom i činjenicom da je plaža na Belanima, umjesto da bude slobodna i dostupna svim građanima Tivta, predata u ruke privatnog zakupca koji je sada, usred juna, pod okriljem mraka „prihranjuje“ i razgoni lopatama. Naš Hudini trenutno izvodi svoje čuvene magične trikove iza kulisa, zauzet je tajnim političkim radovima, „traženjem“ i obrađivanjem odbornika kako bi obezbijedio golu podršku za sopstveni opstanak u narednom periodu”, kazao je Lisičić.
S druge strane, ova situacija je, prema njegovim riječima, do kraja ogolila i predsjednika Skupštine opštine Miljana Markovića i njegovu Novu srpsku demokratiju (NSD).
“Oni koji se u javnosti toliko grčevito zalažu za rad institucija i poštovanje zakona, pokazali su da su zapravo jaki samo na riječima. Kada treba držati slovo o moralu i redu, Marković je prvi. Ali kada njegovi partijski drugovi koji upravljaju Javnim preduzećem Morsko dobro i njihovi privilegovani štićenici bahaćenjem gaze taj isti komunalni red, onda se institucionalna hrabrost istopi, a principijelnost nestane u mraku plaže Belane”, tvrdi Lisičić.
Važno je, kako zaključuje, završiti posao pa makar i sa lopatama u kasne sate, dok Marković i NSD očigledno čuvaju leđa svom partijskom preduzeću, ili kako su ga oni nekad s pravom prozvali, „Morskom zlu“.
„Poručujemo gospodi iz NSD-a, Markoviću, Morskom dobru i tivatskom Hudiniju: naletjeli ste na tvrd orah“, istakao je.
Lisičić dodaje da Evropski savez neće nijemo posmatrati kako od Tivta pravite vašu privatnu prćiju i monetu za potkusurivanje.
„Tolerišemo vas još ovoliko koliko morate da budete tu. Od juna sljedeće godine, kada preuzmemo odgovornost za upravljanje gradom, ovakvom bezakonju, partijskom bahaćenju i političkim trgovinama stavićemo trajnu tačku i konačno vratiti red i zakon koji će važiti jednako za sve“, kazao je Lisičić.










