Lijepe vijesti za Barsu iz Andaluzije: Betis zaustavio Real

Madridski Real večeras nije mogao do pobjede na gostovanju Betisu, pa su nakon 24. kola La lige najzadovoljniji u Barseloni - koja sada ima velikih devet bodova prednosti u odnosu na izabranike Karla Anćelotija.

Lijepe vijesti za Barsu iz Andaluzije: Betis zaustavio Real Foto: La Liga

Na stadionu Benito Viljamarin večeras nije bilo golova, a možda je za nijansu bolji bio gostujući sastav.

No, treba naglasiti da su Madriđani u prvom dijelu djelovali jako loše, pri čemu nijesu uputili ni šut u okvir gola.

U nastavku su Madriđani bili mnogo konkretniji nego u uvodnih 45 minuta, ali je i Betis imao svojih šansi. Stoga, djeluje kako je podjela bodova možda i najpravedniji ishod večerašnjeg susreta.

Barsa slavila, ali bio je to meč za zaborav: Gol Rafinje, promašen penal, crveni karton za Arauha...
0
Barsa slavila, ali bio je to meč za zaborav: Gol Rafinje…
05.03.2023 18:20

Zanimljivo, bio je ovo tek treći ovosezonski meč na kojem Real nije dao gol - i to računajući sva takmičenja.

Rezultati: Real Sosijedad – Kadis 0:0, Hetafe – Đurona 3:2, Almerija – Viljareal 0:2, Majorka – Elće 0:1, Atletiko Madrid – Sevilja 6:1,Valjadolid – Espanjol 2:1, Barselona – Valensija 1:0. Rajo Valjekano – Atletik Bilbao 0:0, Betis – Real Madrid 0:0.

Sjutra:Osasuna – Selta.

Tabela: Barselona 62, Real Madrid 53, Atletiko Madrid 45, Real Sosijedad 44, Betis 41, Viljareal 37, Rajo Valjekano 35, Osasuna 33, Atletik Bilbao 33, Majorka 31, Đirona 30, Espanjol 27, Selta 27, Valjadolid 27, Kadis 26, Hetafe 25, Sevilja 25, Almerija 25, Valensija 23, Elće 12.