Vaterpolo

Poraz Novljana na startu

Vaterpolisti Jadrana poraženi su u prvom kolu Lige šampiona. Na otvaranju grupe "C", od Novljana je u Budimpešti bio bolji favorizovani Ferencvaroš, rezultatom 9:7 (0:2, 2:2, 5:2, 2:1).

Liga šampiona: Jadran odlično krenuo u Budimpešti, ali je u finišu presudio kvalitet Ferencvaroša Foto: Arhiva

Crnogorski prvak odlično je počeo i dobro se držao sve do završnice susreta, kada je prevagnuo kvalitet mađarskog šampiona, u kojem nastupa niz zvučnih imena evropskog vaterpola.

Sjajno su otvorili večerašnji duel Novljani, pa su nakon uvodnih osam minuta, uz pogotke Holoda i Čaraja, vodili 0:2. Domaći su u sljedećem kvartalu u dva navrata prilazili na gol zaostatka, ali je Čaraj u finišu pogodio i Jadran je nakon prvog poluvremena vodio 2:4.

Pogocima Di Some, Varge i Janšika, Ferencvaroš je u nastavku preokrenuo na 5:4. Uslijedio je odgovor našeg prvaka, ali je mađarski sastav posljednju četvrtinu dočekao s prednošću od jednog gola (7:6).

Ferencvaroš je nadomak pobjede stigao tri minuta prije kraja, kada je, nakon dva uzastopna gola Feketea i Varge, na semaforu stajalo 9:7.

U crnogorskom sastavu, Matej Čaraj i Danilo Radović postigli su po dva gola, koliko i Edoardo di Soma i Deneš Varga na drugoj strani.

Grupa “C”: Ferencvaroš – Jadran HN 9:7, Jadran Split – Crvena zvezda (u toku).

Grupa “D”: Barseloneta – Špandau (20:00), Marsej – Vuljagmeni (20:00).