Fudbalske reprezentacije Austrije i Francuske igrale su neriješeno 1:1, dok je Hrvatska kao gost pobijedila Dansku 1:0 u mečevima trećeg kola Grupe 1 Divizije A UEFA Lige nacija.

Liga nacija: Hrvati slavili u Kopenhagenu, Mbape spriječio poraz Francuske u Beču Foto: sportskeda football twitter
N1Izvor

Austrija je na „Ernst Hapel“ stadionu u Beču povela u 38. minutu posle akcije Marka Arnautovića. On je poslao loprtu na krilo do Štefana Lajnera, uslijedio je centaršut po zemlji i egzekucija Andreasa Vajmana.

Trikolori su mnogo bolje zaigrali u drugom poluvremenu. Ređale su se prilike i poluprilike da bi konačno Kilijan Mbape izjednačio u 83. minutu.

Napadač PSŽ-a mogao je samo par minuta kasnije da donese potpun preokret, ali je posle intervencije golmana Patrika Penca pogodio samo prečku.

Danska je nakon dvije startne pobjede doživela prvi poraz, a Hrvatska stigla do prve pobjede.

Na stadionu Parken u Kopenhagenu gostujući fudbaleri slavili su rezultatom 1:0.

Igrao se 70. minutu, akciju je započeo kapiten Modrić (ušao igru u drugom poluvremenu), Brozović je uputio centaršut u šesnaesterac Danaca, Kramarić je malo zakačio loptu, a Mario Pašalić je poslao iza leđa golmana Šmajhela.

U četvrtom kolu u ponedejljak Francuska dočekuje Hrvatsku, a Danska selekciju Austrije.

Po jedan meč odigran je u Divizijama B, C i D.

U okviru Divizije B Grupe 2 u Tirani je Albanija poražena sa 1:2 od selekcije Izraela.

U Diviziji C Grupa 3 Kazahstan je kao gost igrao neriješeno 1:1 sa Bjelorusijom. Poveo je golom Ajmbetova u 13. minutu. izjednačio je Vladislav Malkević u 83. Taj meč igran je na stadionu "Karađorđe" u Novom Sadu.

U posljednjoj Diviziji D Andora je kao domaćin pobijedila Lihtenštajn sa 2:1.