Suparnik Budućnosti u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencije biće ekipa Struge iz Sjeverne Makedonije.

Liga konferencije: Budućnost saznala protivnika - to je prvak Sjeverne Makedonije Foto: UGC

Struga je danas u revanš meču prve runde kvalifikacija za Ligu šampiona poražena od litvanskog Žalgirisa, rezultatom 1:2 (0:0). U prvom meču, pritom, nije bilo golova.

Zanimljivo je kako je današnji meč u Ohridu riješen nakon preokreta - Struga je u 75. minutu poveli golom Ibraimija, ali su Litvanci preokrenuli. Pritom, presudio je autogol Nezirija u 85. minutu.

Struga je, inače, osnovana prije osam godina, a u Prvoj ligi Sjeverne Makedonije je od sezone 2019/20.

Do sada u Evropi nijesu imali uspjeha - prošle sezone ih je na startu Lige konferencije eliminisala letonska Liepaja (1:4, 1:1), a ove i Žalgiris.

Budućnost, sa druge strane, ima poziivan bilans u evropskim mečevima protiv makedonskih klubova. Naime, u Ligi Evrope, na startu sezone 2016/17, ekipa iz Podgorice bila je bolja od skopskog Rabotničkog - 1:0, 1:1.

U prvom duelu, koji slijedi 27. jula, Budućnost će gostovati u Ohridu. Sedam dana kasnije, na programu je revanš pod Goricom.