Na otvaranju četvrte runde Bundeslige, Bajern i Bajer Leverkuzen u Minhenu su podijelili bodove, uz rezultat 2:2. 'Farmaceuti' su do boda stigli u nadoknadi, zahvaljujući VAR-u i jedanaestercu.

Leverkuzen nakon VAR-a i sa penala u nadoknadi do velikog boda, za Bajern opet pogodio Kejn Foto: Kicker

Meč na Alijanc areni počeo je obećavajuće po domaće navijače. Hari Kejn je već u sedmom minutu pogodio, što je bio njegov četvrti gol u dresu Bajerna.

Gosti su preko Grimalda u 24. minutu izjednačili na 1:1 - bio je to spektakularan pogodak iz slobodnog udarca.

Vrijeme je odmicalo, djelovalo je kako će ostati 1:1, no Gorecka je u 86. minutu Bavarcima donio novo vođstvo.

I onda, u samoj nadoknadi - 2.2. Nakon VAR provjere, utvrđeno je kako je Dejvisov start nad Hofmanom zapravo bio čist faul, a time i penal. Loptu je uzeo Palasios i Leverkuzenu donio bod.