Bajer Leverkuzen je kao neporažen osvojio njemačku Bundesligu, ispisavši istoriju, a titulu su potvrdili danas, pobjedom nad Augsburgom kod kuće 2:1.

Bundesliga: Leverkuzen ispisao istoriju, Rojs se oprostio prelijepim pogotkom iz slobodnog udarca (VIDEO) Foto: DPA

U 34. kola, izabranici Ćavi Alonsa ostali su neporaženi, ostvarivši učinak od 28 pobjeda i šest remija.

Do istorijske titule 'farmacaeuti' su došli pogotcima Bonifejsa i Andriha u prvom poluvremenu, a smanjio je za goste u drugom poluvremenu Komur.

Emotivno je bilo na 'Signal iduni', gdje je Dortmund savladao Darmštat 4:0, a posljednju utakmicu za 'milionere' odigrao je dugogodišnji član i kapiten Marko Rojs.

Oprostio se na spektakularan način, postigavši gol iz slobodnog udarca.

Union Berlin je pobijedio Frajburg - 2:1, i time izbjegao baraž za opstanak u ligi.

U Ligu šampiona plasirali su se  Štutgart, Bajern, Borusija Dortmund i Lajpcig, Ajntraht je u Ligi Evrope, dok će Hofenhajm u Ligu konferencija.

Iz lige su ispali Darmštat i Keln, Bohum ide u baraž, a igraće sa Fortunom iz Dizeldorfa.