Levendovski došao do novog rekorda, het-trik Poljaka protiv Kelna

Fudbaleri Bajerna brzo su zaboravili kiks protiv Borusije Menhengladbah

Levendovski došao do novog rekorda, het-trik Poljaka protiv Kelna Foto: Foto: UCL
Sportski portali Izvor

Robert Levandovski i drugovi slavili su u 19. kolu Bundeslige na gostovanju Kelnu sa ubjedljivih 4:0 (2:0).

Poljak je opet bio u centru pažnje, postigao je het-trik i tako došao do novog rekorda, 300. gola u Bundesligi.

On je mrežu "jarčeva" zatresao u 9, 62. i 74. minutu, dok se u strijelce upisao i Korentan Toliso u 25. minutu.

Takođe, trebe reći da je Levandovskom ovo bio meč na kom je stigao i do 34. gola ove sezone.

Bajern je tako stigao do 15. pobjede u sezoni i ima ponovo šest bodova prednosti nad Borusijom iz Dortmunda.

Majnc je slavio protiv Bohuma sa 1:0, a strijelac jedinog gola bio je Sent Đuste u 48. minutu.

Golova nije bilo na meču Volfsburga i Herte, ali je zato Lajpcig slavio kao gost protiv Štutgarta sa 2:0.

Strijelci za goste bili su Andre Silva iz penala u 11. minutu i Kristijan Nkunku u 70. minutu.