Crnogorski rukometaši odigrali prvi kontrolni meč pred EP

,,Lavovi“ pobijedili Kuvajt, brine povreda Vujovića

Crnogorski rukometaši ostvarili su pobjedu u prvoj od tri prijateljske utakmice koje će odigrati ove sedmice u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo u januaru - izabranici selektora Zorana Roganovića savladali su Kuvajt 29:27 (13:14).

,,Lavovi“ pobijedili Kuvajt, brine povreda Vujovića Foto: RSCG
PobjedaIzvor

,,Lavovi“ su gubili poslije 30 minuta, da bi sredinom drugog poluvremena prelomili meč i stigli do pobjede.

Branko Vujović i Mirko Radović bili su najefikasniji sa po pet golova, dok su Filip Vujović, Stevan Vujović i Vasko Ševaljević postigli po tri.

Dva puta u strijelce su se upisali Balša Čejović, Nemanja Grbović, Vuk Lazović i Božidar Simić, a mrežu Kuvajta po jednom su zatresli Jovan Abramović i Božo Anđelić.

Problem za stručni štab mogla bi da predstavlja povreda potkoljenice koju je lijevo krilo Filip Vujović doživio početkom drugog poluvremena. Težina povrede biće poznata nakon dodatnih pregleda, a svi u našem timu vjeruju da nije ozbiljnije prirode i da će se uskoro pridružiti saigračima u nastavku priprema za smotru najboljih selekcija Evrope, saopšteno je iz Rukometnog saveza Crne Gore.

Crna Gora i Kuvajt novi međusobni duel odigraće u petak u 19 sati u dvorani „Verde“.