Lakazet ponovo strijelac, Lion prati PSŽ

Fudbaleri Liona savladali su ekipu Troe rezultatom 4:1 na otvaranju trećeg kola Lige 1.

Lakazet ponovo strijelac, Lion prati PSŽ Foto: Profimedia
Sportski portali Izvor

Pojačanje iz Arsenala Aleksander Lakazet je već u trećem minutu zatresao mrežu protivnika i sada ima dva gola u prva dva zvanična meča od povrataka, kao i jednu asistenciju.

Gosti su se potrudili da na pauzu ne odu sa zaostatkom, a u tome im je pomogao Nikolas Taljafiko kada je u 37. minutu skrivio penal, a realizovao ga Florijan Tardiu.

Ipak, sve je ostalo u sjenci Teta. Brazilac na pozajmici iz Šahtjora je sa dva gola i asistencijom donio trijumf Lionu. Nije se dugo čekalo u nastavku da se Taljafiko ispravi za svoju grešku.

Već u 46. minutu argentinski bek je zatresao mrežu protivnika na asistenciju Tetea, koji se i sam upisuje tri minuta kasnije i vjerovatno i okončava pitanje pobjednika.

Trijumf je ovjerio u 75. minutu nakon udarca sa ivice kaznenog prostora koji je bio neodbranjiv za protivničkog golmana.