• Portal Analitika/
  • Sport /
  • Fudbal /
  • Lak trijumf Partizana, Hajduk poražen u Viljarealu, slavlje u Mostaru u finišu, kosovski predstavnik pobijedio u Skoplju

Večeras su na programu bili mečevi plej-ofa kvalifikacija za Ligu šampiona, a svoje je mečeve odigralo i više sastava iz naše regije. Partizan i Zrinjski upisali su pobjede, Maribor je remizirao pred svojim navijačima, dok je Hajduk pretrpio poraz na gostovanju španskom velikanu. U Skoplju je pobjedu slavio kosovski Balkani.

Lak trijumf Partizana, Hajduk poražen u Viljarealu, slavlje u Mostaru u finišu, kosovski predstavnik pobijedio u Skoplju Foto: Starsportphoto

Partizan je u Beogradu lako izašao na kraj sa malteškim Hamrun Spartansima – 4:1 (3:0). U prvom dijelu, za ‘crno-bijele’ su pogađali Gomes, Urošević i Dijabate, pri čemu je kod drugog pogotka asistent bio naš reprezentativac Vujačić.

Giljamije je u 52. minutu zatresao mrežu domaćih, ali da Partizan sasvim mirno ode na mediteransko ostrvo za sedam dana pobrinuo se Andrade u 77. minutu.

Splitski Hajduk odigrao je hrabro na gostovanju Viljarealu, a na kraju je poražen rezultatom 4:2 (4:1). ‘Bili’ su poveli već u drugom minutu preko Biuka, no ‘žuta podmornica’ preokrenula je do 20. minuta, zahvaljujući pogotku Moralesa i autogolu Marka Livaje. Morales je u 35. minutu postigao još jedan gol, a konačan rezultat prvog poluvremena postavio je Moreno u sudijskoj nadoknadi, pri čemu je Morales bio asistent.

Gol koji Splićanima daje makar malo nade uoči revanša na Poljudu postigao je Fosati u 85. minutu iz penala, što je bio i konačan rezultat.

Velike pobjede Fenera i Omonije na teškim gostovanjima, Olimpijakos remizirao na Kipru
0
Velike pobjede Fenera i Omonije na teškim gostovanjima…
18.08.2022 23:07

Zrinjski je večeras u Mostaru napravio pravi podvig, slaveći nad Slovanom iz Bratislave, rezultatom 1:0 (0:0). Bosansko-hercegovački sastav, nošen velikom podrškom navijača, do pobjede je stigao u 89. minutu, kada je mrežu Slovaka pogodio Bilbija.

Maribor na Ljudskom vrtu nije uspio doći do pobjede nad ĆFR Klužom. Bilo je na kraju 0:0, tako da Rumuni imaju ulogu favorita uoči revanša.

Regionalni derbi odigran je u Skoplju, gdje je kosovski Balkani slavio protiv Škupija, rezultatom 2:1 (1:1). Domaći su poveli u 19. minutu preko Adetunđija, ali je kroz četiri minuta poravnao Rahmani. Potpuni preokret uslijedio je u 67. minutu, kada je Korenica donio pobjedu gostima iz Suve Reke.

Partizan - Hamrun spartans 4:1
Viljareal - Hajduk 4:2
Zrinjski - Slovan 1:0
Maribor - ĆFR Kluž 0:0
Rakov - Slavija Prag 2:1
Makabi Tel Aviv - Nica 1:0