Kraj za Atletiko, Lajpcig je u polufinalu!

Drugi polufinalista Lige šampiona je Lajpcig koji je na stadionu "Žose Alvelade" u Lisabonu savladao Atletiko Madrid sa 2:1 (0:0).

Kraj za Atletiko, Lajpcig je u polufinalu! Foto: sportski portali
Sportski portaliIzvor

Tim Julijana Nagelsmana je u ovom susretu forsirao svoju filozofiju ofanzivnog fudbala i to je na kraju presudilo, odlučujućim golom u 88. minutu.

Strijelac je bio Adams, tragičar Stefan Savić, a junak Marsel Sabicer koji je fantastičnim pasom "probušio" odbranu Atletika i započeo akciju za pobjedonosni pogodak.

Meč je počeo u veoma dobrom ritmu, a prvu veću priliku imali su Njemci.

Marsel Halstenberg je dočekao na volej izbijenu loptu Stefana Savića, ali je sa pet ili šest metara poslao visoko preko gola.

Poslije nekoliko uvodnih minuta primjetne agresije Lajpciga, Atletiko se oslobodio pritiska i odgovorio.

Najprije je Janik Karasko zagrejao dlanove Petera Gulačija, a potom je Gulači imao kontakt sa Saulom u kaznenom prostoru...