LŠ: Sedam golova u Madridu, trijumf Čelzija

Izvor

''Kraljevski klub'' je na Bernabeu nakon 3:0 na Kipru savladao Apoel 5:2, dok je Čelzi u sudijskoj nadknad vremena savladao Benfiku 2:1. Prvi duel u Lisabonu završen je trijumfom Engleza 1:0.

Benfika je solidno počela meč na Stamford Bridužu, ali je sredinom poluvremena golom iz penala Lampard nagovijestio uspjeh Čelsija. Neizvjesnot u završnicu meča unio je Garsija golom poslije kornera pet minuta prije kraja meča, a ubrzo potom šansu za preokret je uprskao Oliveira. Ipak, tačku na plasman Čelsija u polufinale je stavio rezervista Meireleš golom u nadoknadi vremena.

Real je sa pola snage slavio protiv APOEL-a, a zvijezda večeri je ponovo bio Kristijano Ronaldo koji je, za divno čudo, uspio da postigne gol i iz slobodnog udarca.

Čelsi će u polufinalu igrati protiv Barselone, dok je Real izborio duele sa Bajernom.

Čelsi - Benfika 2:1 (1:0)