VIDEO - LŠ: Milan demolirao Arsenal

Izvor

"Rosoneri" su u potpunosti nadigrali Arsenal, koji nije uspio da stvori izglednije prilike, a nijednom tokom meča nije ugrozio vođstvo domaćina koji su došli do prednosti već u 15. minutu prelijepim golom Boatenga. U 38. minutu domaćin je stigao da udvostruči prednost. Ibrahimović je uspio da pretrči Sanju na lijevoj strani Milanovog napada, sa gol-aut linije je uputio centaršut na peterac đe je Robinjo odreagovao glavom i postigao svoj prvi gol na meču. Čim je počelo drugo poluvrijeme, Brazilac je ponovo bio koban po Arsenal - šutnuo je loptu iz okreta, sa ivice kaznenog prostora za 3:0. Konačan udarac Arsenalu zadao je Ibrahimović koji je opravdano dosuđeni jedanaesterac sigurno smjestio u mrežu.

Zenit - Benfika 3:2 (1:1)