MotoGP: Mladi Francuz ponovo pobijedio u Španiji, Rosi na podijumu

Kvartararo ubjedljiv u Herezu

Legitiman kandidat za svjetsku titulu - Fabio Kvartararo (21) je potpuno rutinski slavio na MotoGP trci u Herezu. Sa dva trijumfa u uvodne dvije trke, mladi Francuz je demonstrirao namjere i domete.

Kvartararo ubjedljiv u Herezu Foto: Foto: MotoGP
Sportski portaliIzvor

Pobjeda ispred velikih rivala iz fabričkog tima Jamahe, Maverika Vinjalesa i Valentina Rosija, bila je laka od starta do cilja. Vozač Petronas Jamahe je startovao sa pol-pozicije, a već 15 krugova prije kraja imao četiri sekunde prednosti. Na kraju je imao i sedam sekundi bolje vrijeme od protivnika. Jasno je - trenutno je u šampionatu potreban oporavljeni svjetski prvak Mark Markez iz Honde, pa da ga ugrozi i da imamo uzbudljive borbe za trijumfe.

„Prije svega želim da se Mark oporavi što prije. Prošle sedmice sam se radovao prvoj pobjedi, prvi put je bilo nezaboravno, a ovo je dokaz da nije slučajno. Radio sam naporno sa mehaničarima u timu već dugo vremena i isplatilo se“, rekao je Kvartararo, mladić iz Nice, koji vozi drugu sezonu karijere u MotoGP klasi.

Nakon tek 18. mjesta na prvoj trci sezone, legendarni Valentino Rosi (41) radovao se trećem mjestu i podijumu. Za ,,Doktora“, ovo je tek prvi podijum od proljeća prošle godine i treće trke sezone u Americi, kada je bio drugi. Trijumf čeka još od ljeta 2017. godine i trke u Holandiji...

„Jamaha mora i može još bolje, imamo rezerve. Moj motiv da i dalje pobjeđujem nije upitan. Niko ne može reći da ne pripadam i dalje ovom društvu“, rekao je Rosi.

Tragičar trke je Franćesko Banjaja (23) - Italijan je bio drugom mjestu šest krugova prije kraja, kada je morao da odustane zbog kvara na motoru. Ipak, u potpunosti opravdava povjerenje koje je dobio u ekipi Dukatija. Na prvoj trci bio je sedmi. Šampion Moto2 trka iz 2018. godine je prošle godine najbolji rezultat ostvario u završnici sezone, kada je u Australiji bio četvrti... Odustajanje mu je teško palo.

„Podijum će doći uskoro, potpuno sam uvjeren u to. Imamo kvalitetniji motor od rivala iz Jamahe“, rekao je Banjaja, talenat iz Torina.

Samo je 13 vozača završilo trku - takmičarima je očigledno veliki problem pravila vrućina u Andaluziji, na jugu Španije. A Kvartararo je vozio bez greške, sada ima već 50 poena više od Marka Markeza u šampionatu...

Šampionat se nastavlja 9. avgusta u češkom Brnu, nakon čega slijede trke u Austriji na ,,Red Bul ringu“ u Spilbergu 16. i 23. avgusta.