Kup Crne Gore: Budućnost i Rudar u polufinalu

Izvor

Momci Nikole Rakojevića od 34. minuta imali su igrača više, jer je crveni karton zaradio defanzivac plavih Goran Adamović. U Pljevljima, Rudar je deklasirao ekipu Mornara 6:1, poslije duela u Baru u kojem nije bilo golova. Het-trik za tim Pod Golubinjom postigao je Predrag Ranđelović u 9, 20. i 56 minutu,dvostruki strijelac bio je Aleksandar Minić u 68. i 86, dok se jednom upisao Nermin Useni u 60. Jedini pogodak za Mornar postigao je Milan Mešter u 32. Još jedna goleada viđena je u Radanovićima, gdje je Grbalj savladao Mladost 4:3. Bošković i drugovi bili su bolji i u prvoj utakmici u Podgorici 2:1. Tri gola za domaćina zabilježio je Damir Kajević u 6, 10. i 79. minutu, a jedan Saša Popovića u 57. Pogotke za Mladost postigli su Luka Merdović u 26, Darko Vučić u 45. i Marko Šćepanović u 66. minutu. U Baru svi golovi pali su u drugom poluvremenu. Istoimeni domaći tim poražen je od Petrovca 1:3, iako je imao povoljan rezultat iz prvog duela Pod Malim brdom, koji je završen 1:1. Branilac trofeja slavio je golovima Miljana Radovića u 67. iz jedanaesterca, Luke Rotkovića u 74. i Srđana Lopičića u 79. Jedini pogodak za Bar postigao je Aleksandar Nedović. Polufinalni dueli na programu su 14. i 28. aprila, dok je finale na programu 12. maja.