Podgoričani u završnih šest kola ulaze uz svega tri boda više od Sutjeske

Fudbaleri Budućnosti će završnih šest kola Meridianbet Prve CFL dočekati uz tri boda više od Sutjeske, dok je Jedinstvo sada na diobi treće i četvrte pozicije na tabeli. To je epilog danas odigranih zaostalih mečeva domaćeg šampionata.

Kriza Budućnosti: 'Plavi' bez pobjede i u Pljevljima, Jedinstvo nastavilo sa fantastičnim izdanjima Foto: FSCG

Budućnost je osvojila bod na gostovanju Rudaru (1:1), dok je Jedinstvo pred svojim navijačima nastavilo sjajan niz, i to protiv Jezera - 2:1.

'Plavi' ispustili vođstvo u Pljevljima i to bizarnim autogolom

Nakon današnjeg gostovanja u Pljevljima, logično je zapitati se da li je Budućnost u krizi. 'Plavi' su protiv Rudara odigrali 1:1 (0:0), što je njihov treći meč u nizu bez pobjede. Sa druge strane, Pljevljaci su sada čvrsto u zoni baraža.

Prvo poluvrijeme donijelo je nekoliko prilika pred oba gola, pri čemu se izdvaja naročito neugodan šut Lusera u 19. minutu sa ivice šesnaesterca, no golman domaćih Muminović paradom je sačuvao mrežu.

Nastavak je otvoren velikom šansom za Pljevljake. Tumbas je nakon solo prodora odlično šutirao iskosa, a Pavličić je uspio da odbije loptu. Uskoro je Budućnost povela. U toku je bio 56. minut, kada je Lusero odlično centrirao iz kornera, a Đuričković glavom poslao loptu u protivničku mrežu.

Nijesu se Pljevljaci predavali, pa su u 78. minutu stigli do izjednačenja. No, bila je to donekle bizarna situacija. Nakon što je Bojović odlično ubacio loptu u peterac gostiju, Boričić je pokušao da šutne ali se okliznuo, pa je gotovo na gol liniji došlo do gužve. Boričić je opet probao da šutne, no djeluje kako je na kraju loptu u sopstvenu mrežu nesrećno sproveo Ražnatović, koji se prethodno okliznuo.

Zanimljivo je da će isti rivali igrati i u sljedećem kolu domaćeg šampionata – no, u nedjelju ćemo ih gledati pod Goricom, u okviru redovnog 31. kola.

Nastavak sjajnih partija Bjelopoljaca, Korać dao dva gola

Fudbaleri Jedinstva ne samo da su danas odigrali šesti uzastopni meč bez poraza, već su sada na diobi treće i četvrte pozicije. Sjajni Bjelopoljci sasvim zasluženo slavili su pred svojim navijačima protiv Jezera, rezultatom 2:1 (1:0), uz dva pogotka Žarka Koraća. Bila je ovo deveta utakmica zaredom koju je Jezero završilo bez pobjede.

Jedinstvo je povelo u šestom minutu – nakon odličnog centaršuta, Korać je pokušao glavom, a golman gostiju Asanović odbranio. No, lopta se samo odbila do Koraća koji je lako plasirao u mrežu.

Plavljani su teško dolazili do prilike, pa su u ostatku prvog dijela, te na početku drugog bliži pogotku bili domaći. U 55. minutu Đorđević je pogodio prečku, a nepun minut kasnije još jednom se zatresla mreža gostiju. Kato je prvo izgubio loptu na svojoj polovini, a onda je Žarko Korać sa 16 metara iskosa rezantno šutnuo i postigao svoj drugi današnji gol.

Mogli su Bjelopoljci u 68. minutu i do trećeg gola preko Krnića, ali tada se odličnom intervencijom istakao Asanović.

Plavljani su do kraja uspjeli da postignu počasni gol, i to u 88. minutu preko Toškovića.

Rudar – Budućnost 1:1 (0:0)

(0:1 – Đuričković 56’, 1:1 - Ražnatović (autogol) 78')

Jedinstvo – Jezero 2:1 (1:0)

(1:0 – Korać 6’, 2:0 – Korać 56’, 2:1 - Tošković 88')

Tabela: Budućnost 57, Sutjeska 54, Arsenal 43, Jedinstvo 43, Dečić 42, Petrovac 39, Mornar 35, Jezero 31, Rudar 31, Iskra 26.