Krenula i Premijer liga: Arsenal zasluženo slavio u gradskom derbiju

Mali londonski derbi na otvaranju Premijer lige pripao je fudbalerima Arsenala. 'Tobdžije' su večeras na Selhurst parku bile bolje od Kristal palasa, rezultatom 2:0 (1:0).

Krenula i Premijer liga: Arsenal zasluženo slavio u gradskom derbiju Foto: Twitter

Uoči susreta, izabranici Mikela Artete imali su ulogu favorita, a da će je opravdati nagovijestili su u 20. minutu. Tada su iskoristili prvu ozbiljniju šansu - Zinčenko je asistirao, a na pravom je mjestu bio brazilski internacionalac Gabrijel Martineli, koji je poslao loptu u mrežu.

Domaći su u nastavku pokušavali da dođu do poravnanja, no nijesu bili naročito konkretni. Parirali su suparnicima samo na momente.

Nade navijača Kristal palasa raspršene u 85. minutu, kada je Saka šutnuo, a lopta je na putu ka mreži okrznula Guehija.

Nakon svega što smo vidjeli, Arteta može biti izuzetno zadovoljan premijernim ovosezonskim izdanjem svojih izabranika.

Sjutra ćemo gledati Liverpul na Krejven kotidžu, dok će Čelsi gostovati Evertonu. Derbi prvog kola na programu je u nedjelju - Mančester siti biće gost Vest Hema, a istog će dana Mančester junajted dočekati Brajton.