Nakon pauze duge gotovo dva mjeseca, nastavljena je španska La liga. U uvodnim mečevima 15. kola, Atletiko je slavio očekivnu pobjedu, a dva okršaja okončana su podjelom bodova.

Krenula i La liga: Lagana pobjeda Atletika, Savić odigrao čitav meč, podjela bodova u Sevilji i Đironi Foto: Twitter

Atletiko je rutinski trijumfovao nad posljednjeplasiranim Elćeom, rezultatom 2:0 (2:0), a naš Stefan Savić odigrao je svih 90 minuta za 'jorgandžije'. Na tom susretu vidjeli smo čak tri crvena kartona.

Svega je večeras bilo u Madridu, pri čemu su oba rivala do 53. minuta ostala sa igračem manje na terenu. Prvo je u sudijskoj nadoknadi prvog dijela crveni karton dobio gostujući prvotimac Verdu, da bi u uvodnim momentima drugog dijela Ermoso dobio dva žuta u svega tri minuta.

Dominaciju na terenu Atletiko je krunisao u 56. minutu, pogotkom Feliksa, kojem je asistirao Grizman. Ako je dileme o pobjedniku bilo, nju je u 74. minutu riješio Alvaro Morata.

U finišu utakmice, Elće je ostao sa devet igrača, pošto je isključen i Kinja. Zanimljivo je da je on u igru ušao u 83. minutu, da bi u 86. dobio prvi, a u 90. minutu i drugi žuti karton.

U preostala dva današnja duela nije bilo pobjednika. Rajo je na gostovanju Đironi dva puta stizao do prednosti, ali se na kraju morao zadovoljiti bodom (2:2).

Golova nije bilo u Sevilji, na utakmici Betis – Bilbao.

Rezultati: Đirona – Rajo Valjekano 2:2, Betis – Bilbao 0:0, Atletiko Madrid – Elće 2:0.

Sjutra: Hetafe – Majorka (17:00), Kadis – Almerija (19:15), Selta – Sevilja (19:15), Valjadolid – Real Madrid (21:30).

Preksjutra: Barselona – Espanjol (14:00), Real Sosijedad – Osasuna (16:15), Viljareal – Valensija (16:15).

Tabela: Barselona 37, Real Madrid 35, Atletiko Madrid 27, Real Sosijedad 26, Atletik Bilbao 26, Betis 25, Osasuna 23, Rajo Valjekano 23, Viljareal 21, Valensija 19, Majorka 19, Valjadolid 17, Đirona 17, Almerija 16, Hetafe 14, Espanjol 12, Selta 12, Sevilja 11, Kadis 11, Elće 4.