Kraft slavio u Lahtiju (VIDEO)

Austrijanac Stefan Kraft pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima, koje je za Svjetski kup danas održano u finskom Lahtiju.

Kraft je bio drugi nakon prve serije, a do pobjede došao je skokovima od 124,5 i 131 metara, za koje je dobio 283,1 poen.

To je njegova druga pobjeda ove sezone, ukupno 23. u Svjetskom kupu.

Slavio je ove sezone i u njemačkom Kligentalu.

Norvežanin Halvor Agner Granerud osvojio je drugo mjesto skokovima od 127,5m i 125,5 metara, za koje je dobio 268,2 poena.

Kao trećeplasirani završio je Poljak Pjotr Zila skokovima dužine 120,5 i 129,5 metara, što je bilo dovoljno za 268 poena.

Njemac Markus Ajzenbihler bio je četvrti (124,5 i 131), peto mjesto osvojio je njegov sunarodnik Karl Gajger (122 i 127,5), a šesto vodeći nakon prve serije, Austrijanac Ulrih Volgenant (126 i 118).

Gajger je vodeći u plasmanu Svjetskog kupa sa 1.234 boda i ima 12 više od drugoplasiranog Japanca Rjoju Kobajašija.

Kobajaši, olimpijski šampion na maloj skakaonici u Pekingu, nastup u Lahtiju završio je na sedmom mjestu.