Tenis

Crnogorska teniserka napravila skok od 15 mjesta na WTA listi

Kovinić: Želim samo da uživam, neću ništa da predviđam

Kakva sedmica za Danku Kovinić. Nastup na ITF turniru u portugalskom Oeirašu malo je reći da je odradila briljantno.

Kovinić: Želim samo da uživam, neću ništa da predviđam Foto: UGC
PobjedaIzvor

Danka je odigrala pet mečeva, ostvarila pet pobjeda uz samo jedan izgubljeni set i tako dominantno stigla do 13. ITF titule.

Crnogorska teniserka nakon što je na startu turnira u portugalskom Oeirašu savladala Francuskinju Osean Dodan 2:0 (7:5, 6:2), gotovo identičnim rezultatom eliminisala je i finalistkinju Vimbldona iz 2014.godine Eženi Bušar 2:0 (6:3, 7:5), da bi u četvrtfinalu potvrdila da je u sjajnoj formi pobjedom nad Marijom Buzkovom iz Češke 2:0 (6:3, 6:4).

Potpuna dominacija u finalu: Danka Kovinić osvojila je turnir u Portugalu
19
Potpuna dominacija u finalu: Danka Kovinić osvojila…
23.04.2023 12:18

Ipak, čini se da je polufinale pokazalo da je spremna za velike stvari.

Najbolja naša igračica je u polufinalu nakon velikog preokreta bila bolja od Španjolke Sare Soribes Tormo – slavila je 2:1, iako je prvi set izgubila bez osvojenog gema (0:6, 6:3, 6:2). U finalu je bila dominantna protiv Rebeke Masarove, 6:2, 6:2.

Kovinić nakon velikog preokreta do finala
5
22.04.2023 17:44

-Lijep osjećaj. Zaista sam srećna. Izvanredan turnir za mene iz više razloga. Moj nivo tenisa je bio visok, a drago mi je da nijesam imala uspona i padova, samo možda u prvom setu polufinala, kada očito nijesam bila pripremljena za igru – kazala je za Pobjedu Danka Kovinić.

Turnir u Oeirašu bio je izuzetno jak, jer je nastupilo devet djevojaka iz top 100 na WTA listi.

-Ne sjećam se kada sam osvojila turnir igrajući protiv ovako kvalitetnih i visoko rangiranih igračica. Bilo je teško, bilo je mnogo dobrih teniserki, zato je ovaj trofej još važniji. Da biste pobijedili takve rivalke morate da igrate od prvog momenta najbolje što možete.

Ovaj uspjeh je od izuzetnog značaja za našu teniserku, jer se priprema za na nastup na Rolan Garosu u Parizu krajem maja, gdje je prošle godine igrala 3. kolo.

Veliki skok

Najbolja crnogorska teniserka od juče zauzima 57. mjesto na najnovijoj WTA listi najboljih svjetskih igračica, što je za 15 pozicija bolji plasman u odnosu na prošlu sedmicu. Prvo mjesto na rang listi zauzima Poljakinja Iga Sviatek, druga je Arina Sabalenka iz Bjelorusije, a treća Džesika Pegula iz Sjedinjenih Američkih Država.

Kovinić je najbolje plasirana na WTA listi bila 2016. godine kada je zauzimala 46. mjesto.

-Baš zbog toga što je ovo turnir za ITF 100 kategoriju titula ima još veći značaj. Osvojila sam važne bodove i napravila veliki skok – objasnila je nam je Kovinić.

Od danas u Madridu

Odmah nakon finala turnira u Portugalu, Danka je otputovala za Madrid, gdje danas počinje elitni WTA 1000 turnir. U Madridu je čeka još teži posao, a najbolja crnogorska teniserka ne želi o ambicijama.

-U tenisu je svaka sedmica nova šansa. U Madridu su drugačiji uslovi, biće drugačije, imaću manje vremena da se prilagodim, ali dolazim sa samopouzdanjem. Zavisi i od žrijeba, ali osjećam se dobro na terenu i u igri. Spremna sam da se borim, ne samo u Madridu, već bilo gdje i protiv bilo koga. Kada su u pitanju očekivanja, jednostavno želim da budem zdrava i da uživam na terenu. Rezultatski ništa ne želim da predviđan – dodala je Danka.

Za razliku od turnira u Oeirašu na turniru u Madridu neće imati posebnu podršku svoje majke.

-Prvo WTA finale sam igrala kada je ona bila uz mene. Trenutno nemam trenera, važno je da bude neko uz mene, moja porodica, neko ko mi šalje pozitivnu energiju. Njena podrška je uvijek bila snažna i iskrena, što mi mnogo znači.

Ponovila je da je njena velika želja da osvoji WTA turnir, do sada je tri puta igrala finala.

-Sreća nije bila na mojoj strani. Nadam se da ću imati još šansi i da ću osvojiti WTA turnir tokom moje karijere – zaključila je Danka Kovinić.