Tenis

Danka Kovinić u Melburnu je počela nastup na Australian Openu, a nastaviće ga sjutra. Naime, nakon što je njen meč protiv Amerikanke Loren Dejvis prekinut drugi put zbog kiše, on je privremeno suspendovan. U momentu prekida, rezultat je bio 1:1, a Dejvis je vodila u trećem setu (6:1, 5:7, 1:4). Prema informacijama koje trenutno stižu iz Melburna, meč će biti nastavljen sjutra.

Nakon druge pauze, meč je prekinut: Kovinić u trećem setu gubila 1:4, duel će biti nastavljen sjutra Foto: EPA-EFE

Naša teniserka je do prvog prekida potpuno kontrolisala meč, da bi u nastavku uslijedio pad. U momentu drugog prekida, Kovinić je, u šestom gemu, vodila 15:0.

U prvom setu, Kovinić je bila besprekorna, ne dajući suparnici nimalo nade. Rezultat (6:1) možda i najbolje govori o odnosu snaga u tom dijelu igre.

Drugi set prekinut je pri rezultatu 3:3, ali i pri vođstvu Dejvis 0:30 u sedmom gemu. Uslijedila je pauza, a pošto su se igračice vratile na teren - Kovinić je preokrenula i povela 4:3. Uzvratila je zatim Dejvis, koja je dobila dva sljedeća gema, čime se situacija po Kovinić u tim momentima znatno zakomplikovala (4:5).

Amerikanka je u sljedećem gemu imala čak tri set lopte, ali se Kovinić sjajno vratila i uz pet uzastopnih poena potpuno preokrenula i osvojila gem - 5:5. Dejvis je zatim dobila sljedeći gem, a u narednom smo vidjeli nevjerovatan pad naše teniserke. Ona je osvojila tri uzastopna poena, bila nadomak taj-brejka, ali je suparnica to potpuno anulirala i na kraju preokrenula. Time je Loren Dejvis dobila drugi set.

Odlučujući set počeo je gemom koji je lako osvojila američka teniserka. Koji minut kasnije, Dejvis je nakon tri brejka povela 2:0, pa je Kovinić bila u problemu. Čekali smo na odgovor naše teniserke, a on je uslijedio nakon velike borbe u trećem gemu - na kraju je Kovinić stigla do brejka i smanjila zaostatak (2:1).

Sljedeća dva gema osvojila je Dejvis, a potom je došlo do još jednog prekida, pošto je kiša opet počela da pada. U momentu prekida, u šestom gemu, Kovinić je vodila 15:0.

Ko će biti protivnica naše teniserke ili Dejvis u sljedećem kolu, saznali smo rano jutros, pri čemu smo pratili izuzetno uzbudljiv meč između 26. nositeljke Elise Mertens i Gabrinje Muguruze. Španjolka je povela, bila je nadomak pobjede, no 26. nositeljka čudesno se vratila i preokrenula - 3:6, 7:6, 6:1.