Prema njegovim riječima, Nova srpska demokratija, Socijalistička narodna partija i Pokret za promjene, koji je podržao donošenje crnogorskog Ustava i sva njegova rješenja, sada na pitanju zakona o opštem obrazovanju "nastupaju složno", prenosi Javni servis na svom sajtu.
Kovačević je kazao da je jedina razlika između tih partija to što NOVA otvoreno saopštava stvarne razloge svog protivljenja, dok SNP i PZP to pokušavaju maskirati nekim, navodno drugačijim, motivima.
"SNP svoj stav brani greškom u proceduri, a PZP navodno duboko povrijeđenim ljudskim pravima. Ne treba misliti da je neko manje Crnogorac, ako govori srpskim jezikom poručuju iz PZP-a, ali istovremeno tvrde da Srbin, Bošnjak ili Hrvat nije pravi ukoliko govori ili bude govorio crnogorskim", rekao je.
Kovačević smatra da za NOVU, SNP i PZP "izvor svih svađa leži u iskazu crnogorskog". "Oni sugerišu kako bi sve bilo bolje i ljepše, da DPS-u nije palo na pamet da obnavlja crnogorsku državu i njene državne atribute".
"Očigledno bi sa Zakonom o opštem obrazovanju u Crnoj Gori sve bilo u redu samo da u nema crnogorskog jezika, zbog koga je srpski postao manje srpski, i zbog čega, valjda treba ukinuti crnogorski da bi svi ostali jezici u službenoj upotrebi bili neugroženi", zaključio je Kovačević.