Vaterpolo

Kotorani poraženi, ali su nadomak osmine finala zahvaljujući pobjedi Trsta

Vaterpolisti Primorca večeras su doživjeli drugi poraz u LEN Eurokupu, opet od Panioniosa, i to u Atini - 8:5 (2:2, 3:1, 3:1, 0:1).

Kotorani poraženi, ali su nadomak osmine finala zahvaljujući pobjedi Trsta Foto: VPK Primorac

Uprkos porazu, Primorac ima veliku šansu da se plasira u osminu finala, nakon što je Trst danas slavio iznenađujuću pobjedu na gostovanju Ortiđi (11:14). Naime, crnogorske viceprvake u nokaut fazu vodi čak i poraz od Ortiđe u Kotoru u posljednjem kolu, pod uslovom da on bude manji od pet golova razlike.

Domaći su na startu postigli dva brza gola, ali su na to uzvratili Gopčević i Marković, pa je Primorac drugu četvrtinu dočekao uz egal – 2:2.

U sljedećem kvartalu izabranici Zorana Maslovara, ipak, nijesu imali rješenje za igru raspoloženih Grka, koji su prvo poluvrijeme završili uz dva gola prednosti (5:3).

Da će Kotorani večeras teško izbjeći drugi poraz, bilo je jasno u finišu treće četvrtine, kada su Atinjani, golovima Kapetanakisa i Kopelaidisa, stekli visokih plus četiri – 7:3.

U našem sastavu, Marković je postigao dva gola, a Gopčević, Mršić i Perov po jedan. U pobjedničkoj ekipi je tri pogotka upisao Gunas.

Rezultati: Panionios – Primorac 8:5, Ortiđa – Trst 11:14.

Tabela: Panionios 11, Primorac 9, Ortiđa 6, Trst 4.