Vaterpolo

Vaterpolisti Primorca ostvaril su drugu pobjedu u LEN Eurokupu. Nakon sjajnog izdanja u Sirakuzi, Kotorani su srušili favorizovanu Ortiđu, rezultatom 9:14 (2:2, 3:5, 2:2, 2:5).

Kotorani fantastični na Siciliji: Dominacija Primorca, poražena favorizovana Ortiđa Foto: VPK Primorac

Ekipa iz Kotora danas je zasigurno odigrala najbolji meč u dosadašnjem toku sezone, tako da je u velikoj mjeri povećala šanse za plasman u nokaut fazu – tim prije jer je Ortiđa do ovog kola bila neporažena. No, ono što posebno može radovati njihove navijače, jeste da je Primorac tokom čitavog susreta bio dominantan u odnosu na izuzetno jakog suparnika.

Današnji je meč bio riješen nakon nekoliko minuta posljednje četvrtine, kada je crnogorski viceprvak stigao do čak šest golova viška.

U ekipi Primorca, četvorica igrača postigli su po dva gola - Gopčević, Mršić, Perov i Vico. U domaćem timu najbolji učinak imao je Inaba sa četiri pogotka.

Kotorani su bolje počeli i pogocima Draška Brguljana i Nikole Markovića ubrzo su stekli prednost 0:2. No, domaći su do kraja prvog kvartala anulirali zaostatak. Taj je rezultat kratko bio na snazi – gosti su bili sjajni u drugoj četvrtini u kojoj su postigli četiri gola, od kojih je dva dao Mršić, te su prvo poluvrijeme završili uz vođstvo 5:7.

Italijanski vaterpolisti nikako nijesu mogli opet do izjednačenja, tako da je na kraju trećeg perioda igre bilo 7:9. Da će crnogorski sastav danas potpuno zasluženo osvojiti tri boda na Siciliji, bilo je sasvim jasno nakon uvodnog dijela završne četvrtine – prvo je pogodio Gopčević, pa Stanojević, Vučković i Vico, te je Primorac stigao do čak šest golova razlike (7:13).

Treće kolo: Ortiđa – Primorac 9:14, Panionios – Trst (20:30).

Tabela: Primorac 6, Ortiđa 6, Panionios 3, Trst 0.