Policijski službenici Odjeljenja bezbjednosti Kotor su, u koordinaciji sa državnom tužiteljskom u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici, lišili slobode B.Š (19), nakon što su kod njega pronašli opojne droge kokain i marihuanu za koje se sumnja da su bile namijenjene prodaji.
kako je saopšteno ikz Uprave policije (UP), policija je u petak oko 20.00 časova, u mjestu Škaljari, kontrolisala B.Š, koji je u tom momentu upravljao vozilom marke „Volkswagen“, hercegnovskih registarskih oznaka.
"Kod B.Š. su tokom kontrole pronađena i oduzeta četiri pakovanja sa sadržajem opojne droge, i to tri koja su sadržala oko dva grama kokaina i jedno u kojem se nalazilo oko četiri grama marihuane. O događaju je obaviještena državna tužiteljka u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici, koja je naložila da se B.Š. liši slobode zbog sumnje da je izvršio krivično djelo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga", stoji u saopštenju.
Sumnja se da je B.Š. nabavio i posjedovao kokain i marihuanu radi dalje prodaje.
"Osumnjičeni B.Š. je, uz krivičnu prijavu, priveden nadležnoj državnoj tužiteljki u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici, zbog sumnje da je izvršio navedeno krivično djelo", navode iz policije.










