Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo

Košarkaši poraženi od Mađarske u Podgorici

Košarkaška reprezentacija Crne Gore poražena je od Mađarske u Podgorici 88:84, u utakmici četvrtog kola E grupe kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Košarkaši poraženi od Mađarske u Podgorici Foto: KSCG
RTCGIzvor

Crnogorski košarkaši prvi međusobni duel u Debrecinu dobili su 83:67. Naš tim sada ima polovičan skor u kvalifikacijama.

Crna Gora je loše otvorila meč, gosti su brzo stigli do plus šest 13:7 i primorali selektora Radovića da zatraži tajm-aut.

Nije mnogo pomogao minut odmora, nakon 10 minuta Mađarska je vodila 17:14.

Ipak, na startu drugog kvartala "crveni" su se trgli i preokrenuli 20:19. To je, međutim, bilo kratkog daha, pa je Mađarska serijom 7:0 vratila vođstvo 32:29, a na poluvrijeme je otišla sa plus pet 40:35.

Vojvoda je na početku drugog dijela ubacio sedam poena i odbio nalet naše selekcije, da bi Vadi sa pet vezanih poena donio gostima dvocifrenu prednost 54:44.

Na krilima Kobsa i Popovića Crna Gora je prišla na minus tri i imala je napad. Radončić je ,međutim, izgubio loptu, a Hopkins sa linije slobodnih bacanja donio plus pet 57:52.

Ipak, do kraja trećeg dijela Crna Gora je serijom 6:0 stigla do izjednačenja - 59:59.

Mađarska je na startu posljednje dionice stigla do plus pet, Mihailović je potom trojkom smanjio na 66:64, ali su se gosti sa sedam poena nizu odlijepili na 73:64, šest i po minuta prije kraja. Na nešto malo manje od četiri minuta prije kraja, Mađarska je stigla do dvocifrene prednosti 78:68 i u penal završnici sačuvala pobjedu...

Džastin Kobs je postigao 21 poen, Vladimir Mihailović je dodao 18, Nemanja Radović 15 za Crnu Goru.

U pobjedničkom sastavu , David Vojvoda je ubacio 24 poena.