U konstruktivnoj razmjeni mišljenja i iskustava u procesu evropske integracije učestvovali su i njihovi radni timovi, uz prisustvo diplomatskih predstavnika obje zemlje: ambasadorke u Podgorici, Songul Ozan i ambasadora u Ankari, Periše Kastratovića.
Glavna pregovaračica je ukazala na značaj saradnje Crne Gore i Turske u procesu evropske integracije, kako zbog kompleksnosti koordinacije samog procesa, tako i zbogznačajnog iskustva Turske u primjeni pravne tekovine EU s fokusom na standarde u različitim granama privrede, kao i razmjene ekspertize i mišljenja crnogorskih i turskih kolega o aktuelnim temama koje se tiču procesa proširenja.
Kordić je informisala sagovornika o aktuelnom stanju, kao i o obavezama i izazovima koji očekuju Crnu Goru u narednom periodu, posebno u pogledu ispunjavanja obaveza u skladu s Novom metodologijom, a s fokusom na prioritete i rezultate koji vode zatvaranju krucijalnih poglavlja 23 i 24. Ona je istakla da je cilj Crne Gore da, kroz prihvatanje Nove metodologije, afirmiše dijalog na visokom nivou i učešće na Međuvladinim konferencijama sa EU.
Istakla je da je cilj Kancelarije za evropske integracije, na čijem je čelu, efikasna koordinacija procesa evropske integracije, kroz njegovanje i razvoj potencijala i uključenost svih kapaciteta kojima crnogorsko društvo raspolaže.
Zamjenik ministra vanjskih poslova Faruk Kajmakći je poručio da politika proširenja predstavlja najuspješniju priču i strateški izbor Republike Turske i prenio podršku te države zemljama Zapadnog Balkana u ispunjavanju svih obaveza koje će ih kvalifikovati za punopravno članstvo u EU.
Istakao je da, uprkos izazovima s kojima se Turska suočava u okviru dugogodišnje istorije odnosa sa EU, ta država ostaje posvećena reformskom procesu s ciljem ostvarenja članstva u EU.
Sagovornici su razmijenili mišljenja u vezi sa nadležnostima i koordinacijom evropskih poslova u okviru svojih institucija, usklađivanjem nacionalnog zakonodavstva s pravnom tekovinom EU, programiranjem pretpristupnih fondova, a razgovarali su i o evropskoj perspektivi država Zapadnog Balkana i modalitetima buduće saradnje na polju evropske integracije.
Saglasili su se da, pored tradicionalno dobrih odnosa dvije države, postoji širok spektar zajedničkih tema i polja saradnje, i u tom kontekstu iskazali spremnost za tješnjom saradnjom pregovaračkih timova Crne Gore i Turske u narednom periodu.