Mlada košarkaška reprezentacija Crne Gore i dalje ima šanse da ostane u "A" diviziji, pošto je danas na U20 Eurobasketu ostvarila prvu pobjedu. U doigravanju su izabranici Dušana Dubljevića bili bolji od Poljske, rezultatom 64:61.

Konačno pobjeda: Crna Gora i dalje u igri za opstanak u "A" diviziji, meč odluke slijedi sjutra Foto: FIBA

Tako se na kraju sve svodi na jedan meč, i to sjutra. U borbi za 13. mjesto, sa početkom u 15 časova, čeka nas pobjednik današnjeg duela Hrvatska - Estonija. Ko sjutra trijumfuje, ostaće u "A" diviziji.

Današnja utakmica u Heraklionu bila je jako neizvjesna sve do samog kraja. No, presudilo je to što su naši reprezentativci u posljednjem kvartalu pružili bolje izdanje i zasluženo stigli do trijumfa.

Sedam minuta prije kraja, Mirković je pogodio dvije uzastopne trojke, potom je Vučeljić zakucao, pa je Crna Gora prvi put imala osjetniju prednost (56:48). Vrijeme je teklo, a Poljaci su pola minuta prije kraja, trojkom Vilčeka, prišli na minus tri (64:61). Od tada ni na jednoj strani nije bilo pogodaka, pa je Crna Gora ostala u borbi za opstanak.

David Mirković je predvodio Crnu Goru do pobjede - postigao je ukupno 15 poena, pri čemu je ubacio tri trojke. I Luka Bogavac je pogodio jednak broj trojki, pri čemu je upisao 12 poena.