Kompletirani prvi mečevi osmine finala LŠ: Za kraj remiji u Madridu i Lisabonu

Preostali prvi dueli osmine finala Lige šampiona odigrani su večeras. Oba meča okončana su remijima, tako da slijede više nego uzbudljivi revanš susreti.

Kompletirani prvi mečevi osmine finala LŠ: Za kraj remiji u Madridu i Lisabonu Foto: Twitter

U Madridu su remizirali Atletiko i Mančester junajted, a u Lisabonu Benfika i Ajaks.

Iako je Atletiko tokom većeg dijela meča bio konkretniji rival i imao vođstvo, na kraju je duel u španskoj prijestonici okončan bez pobjednika - 1:1 (1:0).

Domaći su poveli već u sedmom minutu. Nakon dobre akcije, Lodi je centrirao a odlično je reagovao Feliks, koji je gotovo rutinski zatresao mrežu 'đavola'.

U većem dijelu utakmice, Junajted i nije bio naročito opasan - no, tako je bilo sve do finiša. A onda je iz prve velike šanse mrežu Jana Oblaka zatresao - Elanga. Zanimljivo je kako je on u igru ušao svega pet minuta uoči pogotka.

Na večerašnjoj utakmici u Madridu izuzetno zapažen bio je naš reprezentativac Stefan Savić, no odbrana 'jorgandžija' na kraju je ipak popustila.

Jako uzbudljiva predstava viđena je u Portugalu, a na kraju ni tamo nije bilo pobjednika - Benfika i Ajaks su remizirali 2:2 (1:2). Domaća ekipa je, pritom, dva puta sustizala zaostatak.

Holanđani su poveli u 18. minutu - asistirao je Mazraui, a strijelac je bio Dušan Tadić. Osam minuta kasnije, uslijedilo je poravnanje, i to zahvaljujući autogolu Alera nakon centaršuta Vertongena. No, Aler se vrlo brzo iskupio za grešku - pa je pogotkom na suprotnoj strani u 29. minutu opet doveo Ajaks do prednosti.

Novo poravnanje uslijedilo je u 72. minutu, a u strijelce se upisao 'rezervista' Jaremčuk i time postavio konačan rezultat.