Koljenšić je negirao da mu je pokojni Slobodan Šaranović dao 30.000 eura kako bi pomogao da se ubije Bojović.
Istakao je da su se on i Šaranović međusobno pomagali, ali to se nije odnosilo na kriminalne radnje.
-Nijesam znao šta će se desiti. Nema toga ko bi me natjerao da budem tu, da sam znao šta će se desiti – kazao je Koljenšić.
On nije želio da odgovori na pitanje sutkinje Vesne Kovačević da li je tom prilikom stao da razgovara sa Cvetanovićem.
-Imam namjeru da pribavim još neke dokaze, pa ću u nastavku postupka detaljno objasniti da li sam razgovarao sa Cvetanovićem – pojasnio je optuženi Koljenšić.
Koljenšić je ranije pred tužilaštvom u Beogradu i Podgorici tvrdio da je Cvetanović u vrijeme likvidacije Nikole Bojovića bio u Budvi.
-Tačno je ovo što sam rekao pred sudom. To ranije nijesam ispričao jer nijesam htio da sarađujem sa beogradskim tužilaštvom. Mijenjam odbranu, jer me je tužilaštvo u Beogradu ,,kopalo“ i ,,uništavalo“ – kazao je Koljenšić pojašnjavajući da je ćutao i pred crnogorskim tužilaštvom jer je imalo saradnju sa kolegama iz Beograda.
Koljenšić je pojasnio da je u Ulici carice Milice tog jutra kada je ubijen Nikola Bojović trebao da se vidi sa osobom čije ime nije želio da otkriva sudu jer ,,tog lica nema u spisima predmeta“.
-Sa ovim licem sam kratko bio, rekao sam mu da ćemo se vidjeti drugom prilikom, te da žurim. Zašto nijesmo razgovarali to ću reći u toku postupka da bude jasnije- kazao je on.
Koljenšić je naveo i da su pokojni Slobodan Šaranović i Saša Cvetanović imali ključeve od stana koji je iznajmljivao u Beogradu.
On je kazao da pretpostavlja da je Cvetanović boravio u iznajmljenom stanu jer, kako je kasnije vidio iz spisa predmeta, u tom stanu je pronađen njegov DNK.
Na pitanje suda je pojasnio da Cvetanovića nikada nije zatekao u stanu, niti je vidio tragove njegovog boravka.
Na pitanje suda zašto je prilikom boravka u Beogradu u vrijeme ubistva Nikole Bojovića mijenjao vozila, Koljenšić je pojasnio da je izašao u susret radnici rentakar agencije koja ga je zamolila da ,,hjundaji“ koji im je tražila stalna mušterija na 15 dana, zamijeni ,,opel astrom“.
Koljenšić je potvrdio da je na molbu Miloša Delibašića prihvatio da sačeka njegovog druga Miloša Vojnovića i pomogne mu oko smještaja.
-Poslom sam svakodnevno iz Budve išao u Podgoricu. Vojnovića sam pokupio kod Delte u Podgorici i povezao u Budvu – kazao je Koljenšić.
On je naveo da je Miloš Delibašić pozvao Vojnovića kod sebe u Budvu kako bi ga sklonio nedjelju ili dvije od nevolja koje je pravio u Beogradu.
Koljenšić je potvrdio da mu je policija prilikom pretresa 2013. u Budvi, Danilovgradu i Nikšiću, oduzela više mobilnih telefona, navodeći da su ti iz kuće u Nikšiću bili pokvareni, a oni nađeni u Budvi nijesu bili samo njegovi, već i njegove supruge, djece, žene koja im je čuvala djecu i njenog sina.
Ratko Koljenšić optužen je da je pomogao u ubistvu Nikole Bojovića, brata Luke Bojovića, a u optužnici se navodi da mu je Slobodan Šaranović obećao novčanu naknadu u iznosu od 30.000 eura da zajedno sa Sašom Cvetanovićem likvidiraju Bojovića.
U optužnici Višeg državnog tužilaštva navodi se da je Koljenšić od kraja aprila 2013. do 16. jula 2013. godine na teritoriji Crne Gore i Srbije sa umišljajem postao član organizovane kriminalne grupe, a koju su organizovali sada pokojni Šaranović i Delibašić, a čiji su članovi postali Vojnović, Slaviša Novaković i Goran Maletić (rođen Bojanić).
- Kolješić je 11. aprila 2013. iznajmio stan u Ulici vojvode Milenka u Beogradu, iznajmio automobil kako bi zajedno više dana prije izvršenja krivičnog dela pratili kretanje i ustaljene navike oštećenog. Oni su 29. aprila 2013. u ranim jutarnjim časovima zajedno došli u Ulicu carice Milice, pa je okrivljeni Koljenšić pokretom desne ruke pokazao Cvetanoviću mjesto na kome je najpogodnije da se sakrije i sačeka oštećenog i ubije ga. Cvetanović je sačekao dolazak oštećenog oko 7 sati, krenuo mu u susret i iz automatskog pištolja rafalno ispalio 15 projektila u glavu i tijelo sada pokojnog Bojović Nikole - navodi se u optužnici.
Optužnicom je predstavljeno da su Šaranović i Delibašić stvorili plan, preduzimali radnje na skrivanju pripadnika grupe, pribavljali im lažne isprave, iznajmljivali stanove radi skrivanja poslije izvršenih krivičnih djela, obezbijedili novac za pripremu i izvršenje krivičnih djela, oružje i municiju (automatske pištolje i 500 komada municije), organizovali obuku u pucanju iz vatrenog oružja u mestu Lijeva Rijeka, a sve to radi vršenja krivičnog djela ubistvo.
Ratko Koljenšić pred srpskim organima u odsustvu je osuđen na 30 godina zatvora zbog učestvovanja u ubistvu Nikole Bojovića u Beogradu i Miloša Vidakovića u Budvi.
Sljedeće suđenje zakazano je za 12. april.
Luka Đurović se pozdravljao sa Šaranovićem
Ratko Koljenšić juče je u podgoričkom Višem sudu kazao da je Luku Đurovića poznavao iz viđenja, ali ne lično.
Đurović se, prema tvrdnjama podgoričkog tužilaštva, nalazio na listi za odstrijel grupe koju je organizovao Slobodan Šaranović.
- Luku Đurovića nijesam lično poznavao, ali sam ga gledao na bazenu hotela ,,Maestral“. On se tada pozdravljao sa Šaranovićem, čak su imali i neke razgovore - naveo je Koljenšić.
Komentari (0)
Želite da podijelite Vaše mišljenje sa čitaocima? Napišite komentar i započnite diskusiju.