Koliko je samo sreće večeras imala Barsa: Rafinja pogodio za tri boda u Baskiji

Fudbaleri Barselone uz mnogo sreće slavili su u 25. kolu La lige na gostovanju Atletik Bilbau, rezultatom 0:1 (0:1). No, nakon svega, nevjerovatno je kako domaćin večeras nije uspio da osvoji makar bod.

Koliko je samo sreće večeras imala Barsa: Rafinja pogodio za tri boda u Baskiji Foto: LaLiga

U prvom dijelu igre, do prednosti su mogli domaći, koji su za svega dva minuta promašili dvije kolosalne šanse – prvo Injaki, a potom i Garsija, koji je glavom pogodio prečku.

Ipak, u sudijskoj nadoknadi – povela je Barsa. Buskets je asistirao, a šesti ovosezonski pogodak postigao je Rafinja, kojeg su potpuno zaboravili suparnički defanzivci.

U nastavku gotovo da nije bilo uzbuđenja sve do 72. minuta, kada je Berenger pogodio stativu gola gostiju. Sedam minuta kasnije, Munijain je fantastično šutirao, a Ter Štegen čudesnom intervencijom sačuvao svoju mrežu.

U 87. minutu, mreža Katalonaca konačno se zatresla. Loptu je u prostor dobio Injaki Vilijams, koji je nakon prodora poslao u mrežu, ali – njegov je pogodak poništen. Ispostavilo se kako je svemu tome prethodila situacija u kojoj je Munijain loptu primio rukom.

Na početku sudijske nadoknade, tokom iste akcije, Kunde i Alonso su u dva navrata spašavali loptu sa gol linije, pa ostaje utisak da su gosti večeras zaista imali nevjerovatno mnogo sreće.

Rezultati: Kadis – Hetafe 2:2, Real Madrid – Espanjol 3:1, Elće – Valjadolid 1:1, Selta – Rajo Valjekano 3:0, Valensija – Osasuna 1:0, Majorka – Real Sosijedad 1:1, Sevilja – Almerija 2:1, Viljareal – Betis 1:1, Atletik Bilbao – Barselona 0:1.

Sjutra: Đirona – Atletiko Madrid.