• Portal Analitika/
  • Sport /
  • Fudbal /
  • Kiša golova u Njemačkoj: Lajpcig srušen na Bajareni, Gladbah u 96. minutu do boda u Bavarskoj, Štutgart nemilosrdan

Napadači u Bundesligi očito su jedva čekali početak sezone, pa prvo kolo protiče u znaku kiše golova. U derbiju dana,

Kiša golova u Njemačkoj: Lajpcig srušen na Bajareni, Gladbah u 96. minutu do boda u Bavarskoj, Štutgart nemilosrdan Foto: Bundesliga

Na pet današnjih utakmica postignuta su 23 gola.

Lajpcig nije mogao ni do boda na Bajareni, gdje je Leverkuzen slavio rezultatom 3:2 (2:1).

Domaći su poveli u 24. minutu. Nakon greške odbrane Lajpciga, uslijedila je brza akcija Leverkuzena, na čijem je kraju Frimpong pogodio mrežu. Desetak minuta kasnije, nakon kornera, Ta je povećao na 2:0. Gotovo identičan pogodak vidjeli smo u 39. minutu, ali na drugoj strani – poslije kornera je Hradeckog matirao Dani Olmo.

Florijan Virc je u 64. minutu povećao na 3:1, a taj je rezultat na snazi bio sedam minuta. Openda je tada smanjio zaostatak gostiju koji, ipak, do kraja nijesu mogli ni do boda.

Goleadu smo ispratili i u Bavarskoj, gdje su Augzburg i Menhengladbah remizirali uz čak osam pogodaka- 4:4 (3:3). Gosti su do boda stigli u šestom minutu nadoknade - gol je iz penala postigao Cvancara.

Počela Bundesliga: Sane pogađao dva puta, Kejn jednom uz asistenciju, Bajern lako slavio na Vezeru
0
Počela Bundesliga: Sane pogađao dva puta, Kejn jednom…
18.08.2023 22:28

Štutgart je razbio Bohum – 5:0 (2:0), pri čemu su Mvumpa i Girasi postigli po dva gola. Dvostruki strijelac bio je i Jonas Vind za Volfzburg, koji je upisao pobjedu protiv debitanta u najjačem rangu, ekipe Hajdenhajma – 2:0 (2:0).

Da i gosti upišu trijumf, pobrinuli su se igrači Frajburga, koji su trijumfovali protiv Hofenhajma, rezultatom 1:2 (0:2).

Rezultati: Verder – Bajern 0:4, Volfzburg – Hajdenhajm 2:0, Hofenhajm – Frajburg 1:2, Augzburg – Menhengladbah 4:4, Štutgart – Bohum 5:0, Leverkuzen – Lajpcig 3:2.

Večeras: Dortmund – Keln.

Sjutra: Union Berlin – Majnc, Ajntraht – Darmštat.