Kejn presudio Brajtonu

Fudbaleri Totenhema savladali su Brajton na gostovanju minimalnim rezultatom 1:0, u posljednjem meču subotnjeg programa Premijer lige.

Kejn presudio Brajtonu Foto: Profimedia

Ekipa Antonija Kontea do trijumfa je stigla zahvaljujući pogotku Harija Kejna u 22. minutu.

On se odlično snašao posle centaršuta Sona sa desne strane i glavom, iz ne baš lake pozicije, prevario Sančesa.

Njemu je to 12. gol na posljednjih 12 premijerligaških mečeva, računajući i prošlu sezonu.

Domaći su imali svojih prilika na ovom susretu, a već do pauze su mogli makar do jednog gola. Ipak, Kaisedo, Dank i Marč nisu bili precizni.

Siti i Čelsi rutinski, sunovrat Lestera
0
08.10.2022 19:33

Totenhemu je u 75. minutu bio poništen gol zbog ofsajda u kojem se našao Son, dok je najbolju priliku za poravnanje u finišu za Brajton imao Dani Velbek.

"Pijevci" su se vratili na pobjednički kolosjek, posle poraza od Arsenala prošle nedjelje. Sada su treći sa 20 bodova.

Brajtonu je ovo tek drugi poraz u sezoni i ovaj tim zauzima šesto mjesto sa šest bodova manje od Totenhema.