Katalonci na plus 15: Dva gola Levandovskog u ubjedljivoj pobjedi Barse

Kako se to i očekivalo, fudbaleri Barselone trijumfovali su lako i ubjedljivo u 27. kolu La lige, na gostovanju posljednjeplasiranom Elćeu.

Katalonci na plus 15: Dva gola Levandovskog u ubjedljivoj pobjedi Barse Foto: Marca

Na kraju je bilo 0:4 (0:1), pri čemu je Robert Levandovski postigao dva gola.

Poljski napadač pogađao je u 20. i 66. minutu, a preostale golove dali su Ansu Fati u 56, te Feran Tores u 71. minutu.

Barsa sad ima 15 bodova više od madridskog Reala, uz utakmicu više, te djeluje da bi samo čudo moglo da spriječi Katalonce da ove sezone stignu do naslova.

Rezultati: Đirona – Espanjol 2:1, Atletik Bilbao – Hetafe 0:0, Kadis – Sevilja 0:2, Elće – Barselona 0:4, Majorka – Osasuna 0:0.

Sjutra: Selta – Almerija, Real Madrid – Valjadolid, Viljareal – Real Sosijedad, Atletiko Madrid – Betis.

Ponedjeljak: Valensija – Rajo Valjekano.

Tabela: Barselona 71, Real Madrid 56, Atletiko Madrid 51, Real Sosijedad 48, Betis 45, Viljareal 41, Atletik Bilbao 37, Rajo Valjekano 36, Osasuna 35, Selta 34, Đirona 34, Majorka 33, Sevilja 31, Hetafe 30, Kadis 28, Valjadolid 28, Espanjol 27, Valensija 26, Almerija 26, Elće 23.