Svi igrači se upisali u strijelce, pogodili 15 trojki

Kašćelan: Oscilacije očekivane, ali moram biti zadovoljan

Košarkaši Podgorice savladali su večeras u ,,Bemax Areni” ekipu Pljevalja 93:73 (28:11, 28:26, 19:19, 18:17) u 2. kolu Prve košarkaške lige Crne Gore.

Kašćelan: Oscilacije očekivane, ali moram biti zadovoljan Foto: KK Podgorica
KK PodgoricaIzvor

Razloga za zadovoljstvo imao je šef stručnog štaba Zoran Kašćelan, koji je ostvario prvi trijumf u ulozi trenera našeg kluba.

-Čestitke igračima za prvu pobjedu. Svakako da je to bio cilj prije početka utakmice i opravdali smo ulogu favorita – kazao je Kašćelan.

Naša ekipa otvorila je meč na impresivan načinnakon četiri minuta igre na semaforu je pisalo nevjerovatnih 16:0! Ipak, tokom druge dionice Pljevljaci su uspjeli da naprave mini seriju 12:3 i da se vrate u meč, ali samo na kratko.

-Svjesni smo da će biti oscilacija tokom prvog dijela sezone, jer smo imali otežan pripremni period i nijesmo imali mnogo pripremnih utakmica. Tako da su ti padovi logični – objasnio je Kašćelan.

Svih 11 igrača koji su zaigrali u večerašnjem meču upisali su se u strijelce.

-Raduje zaista reakcija pojedini mladih igrača. Dobili su šansu, svi koji rade dobiju šansu, a lijepo je vidjei da su se svi tokom meča upisali.

Podgorica je imala sjajan šuterski učinak – naša ekipa postigla je čak 15 trojki!

-U prvom poluvremenu pogodili smo čak 10 trojki i kada postignete 60 poena naravno da je lakše igrati. Nije lako organizovati odbrambeni sistem, jer smo igrali protiv atipične ekipe, ali generalno moramo biti zadovoljni – naglasio je Zoran Kašćelan u intervjuu za klupski sajt.

Podgorica u narednom, trećem kolu, gostuje ekipi Danilovgrada.