Kakva utakmica na Etihadu: Siti gubio 0:2, pa u nastavku razbio 'spurse'

U zaostalom susretu sedmog kola Premijer lige – spektakl. Mančester Siti slavio je nad Totenhemom, rezultatom 4:2, i to nakon što je na odmor otišao uz zaostatak 0:2.

Kakva utakmica na Etihadu: Siti gubio 0:2, pa u nastavku razbio 'spurse' Foto: Reuters

‘Spursi’ su poveli u 44. minutu, kada je Rodri napravio grešku. Lopta je od Betankura stigla do Kuluševskog, koji je poslao u mrežu, a ostao je utisak kako je golman domaćih Ederson mogao bolje reagovati.

U drugom minutu nadoknade, sastav iz Londona vodio je 0:2. Lopta je došla do Emersona, koji je rutinski smjestio u gol i djelovalo je kako je Siti pred porazom.

Nedugo pošto je drugo poluvrijeme počelo, uslijedilo je – izjednačenje. Prvo je u 51. minutu Hulijan Alvarez pogodio sa sedam-osam metara, a samo dva minuta kasnije, nakon asistencije Mahreza, izjednačio je Haland.

Potpuni preokret uslijedio je u 63. minutu. Rodri je uposlio Mahreza, a on je nakon prodora zabio u mrežu.

Konačan rezultat postavio je, opet, Marez, i to nakon greške Lenglea u 90. minutu.

Siti sada ima pet bodova manje, ali i meč više od prvoplasiranog sastava Arsenala.