Početak druge večeri pretposljednje runde Lige šampiona obilježila su velika uzbuđenja u Istanbulu i Sevilji. I dok je u Turskoj Mančester junajted ispustio dva gola viška, još gora situacija dogodila seSevilji pred njenim navijačima - vodili su 2:0, a onda primili tri gola.

Kakav početak noći, Sevilja otpisana, Junajted na rubu: Galata od 1:3 do 3:3, PSV od 2:0 do 2:3 Foto: Getty

Mančester junajted je definitivno u katastrofalnoj situaciji, pošto je večeras u Istanbulu remizirao sa Galatasarajem - 3:3 (1:2). Vodili su gosti 0:2, pa 1:3, ali turski navijači slave Hakima Ziješa, koji je postigao dva gola, uz asistenciju, čime je Galatu približio osmini finala.

Uvodni dio susreta bio je krajnje obeshrabrujuć po domaće. Već do 16. minuta, Junajted je pogađao dva puta - prvo je strijelac u 11. bio Garnaćo na asistenciju Bruna Fernandeša, koji je kroz pet minuta i sam pogodio Muslerinu mrežu.

Nijesu, međutim, izabranici Okana Buruka klonuli - Hakim Ziješ je u 29. minutu iz slobodnog udarca sa 20 metara smanjio na 1:2, što je bio i konačan ishod prvog dijela.

U nastavku smo prvo vidjeli gol 'đavola' - tamo gdje je stao u kvalifikacijama za Euro, Skot Mektomini nastavio je u Ligi šampiona, pa je u 55. minutu bilo 1:3.

A onda - nevjerovatan povratak Turaka. Ziješ je svojim drugim golom u 62. minutu smanjio na 2:3. Ponovo je u pitanju bio slobodni udarac, i to sa još veće distance, a ovog puta je Marokancu očajnom intervencijom 'pomogao' i Onana. U 71. minutu Ziješ je poslao loptu ka Akturkoluu, te je bilo 3:3.

Galatasaraj u posljednjem kolu gostuje Kopenhagenu i jasno je kako bi im pobjeda u tom duelu donijela osminu finala.

Grupa "A": Galatasaraj - Mančester junajted 3:3, Bajern - Kopenhagen (21:00).

Tabela: Bajern 12, Galatasaraj 5, Kopenhagen 4, Mančester junajted 4.

Jednako dramatično bilo je i na Pichuanu, gdje je PSV ugasio nade Sevilje o plasmanu u osminu finala. Sevilja je sve do 68. minuta vodila 2:0, a na kraju je poražena 2:3.

Španci su do 47. minuta postigli dva gola - strijelci su bili Serhio Ramos i En Nesiri - i djelovalo je kako će se time u potpunosti vratiti u trku za nokaut fazu.

No, Sevilja je uskoro ostala sa igračem manje - pošto je u svega tri minuta dva žuta kartona dobio Okampos - a onda je PSV poravnao. Na 2:1 je u 68. minutu smanjio Saibari, da bi u 82. minutu sopstvenu mrežu pogodio Gudelj.

I kada je djelovalo da će meč biti završen podjelom bodova - RIkardo Pepi je u 92. minutu pogodio i PSV doveo na prag nokaut faze.

Zapravo, PSV će već večeras proslaviti plasman ukoliko Arsenal trijumfuje nad Lansom na Emirejtsu.

Grupa "B": Sevilja - PSV 2:3, Arsenal - Lans (21:00).

Tabela: Arsenal 9, PSV 8, Lans 5, Sevilja 2.