Kakav derbi: Budućnost slavila, pod Goricom palo šest golova

Veliki derbi crnogorskog fudbala, iako bez rezultatskog značaja, večeras je pod Goricom donio predstavu za pamćenje. U 34. kolu Prve CFL, Budućnost je na kraju savladala Sutjesku, rezultatom 4:2 (3:0).

Kakav derbi: Budućnost slavila, pod Goricom palo šest golova Foto: PA

Podgoričani su razbili suparnike u prvom poluvremenu, no gosti su se probudili i odigrali jako dobro drugo poluvrijeme.

Budućnost je povela već u sedmom minutu. Nakon akcije domaćih, Zoran Petrović ubacio je loptu sa desne strane, a Meldin Drešković tada je poslao loptu u sopstvenu mrežu.

Dvadesetak minuta kasnije, nakon što je Stijepović igrao rukom, ‘plavi’ su mogli da dupliraju vođstvo, no Vladan Giljen lijepom je intervencijom odbranio penal Petroviću.

Nikšićani su, međutim, ubrzo opet kapitulirali, i to u 36. minutu, kada je sjajan pogodak postigao Vasilije Terzić. On je mrežu Nikšićana pogodio iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara.

Svega četiri minuta kasnije, na 3:0 povećao je Viktor Đukanović, što je bio i konačan rezultat prvog dijela igre.

U drugom poluvremenu gledana je prilično drugačija slika na terenu. Uslijedilo je buđenje Nikšićana, koji su u 60. minutu smanjili na 3:1, zahvaljujući Matanoviću.

Napadali su gosti i dalje, pa su kroz sedam minuta proslavili još jedan gol – Jovović je asistirao, a Bubanja glavom poslao loptu u Pavličićevu mrežu.

Dileme o tome ko bi večeras mogao osvojiti bodove otklonjene su u 74. minutu. Tada je Mijović fantastično šutirao sa dvadesetak metara i bilo je 4:2, što je ujedno bio i konačan rezultat večerašnje sjajne predstave pod Goricom.