SERIE A

Juventus pobijedio Romu, Ronaldo briljirao

Ekipa Juventusa pobijedila je Romu u meču 21. kola italijanske Serije A rezultatom 2:0.

Juventus pobijedio Romu, Ronaldo briljirao Foto: Tviter
klix.baIzvor

Juventus  već u 12. minutu dolazi u vođstvo nakon pogotka koji je postigao Ronaldo, što je za Portugalca bio 15. gol u ovoj sezoni Serije A.

Ronaldo je ubrzo imao još jednu šansu, no u 23. minuti pogodio je prečku, a Roma je do poravnanja pokušala da dođe u 27. minutu kada je Mancini šutirao pored gola.

Bio je to ujedno i rezultat prvog poluvremena.

U 63. minutu trener Rome Fonseca je napravio trostruku izmjenu, u igru je uveo i Edina Džeka, ali u 69. minutiu Ibanez je nespretno reagovao u svom petercu i loptu poslao u svoju mrežu, nakon čega je bilo jasno da će Juventus doći do pobjede.

Za Staru damu je ovo 12. pobjeda u ovoj sezoni, Romi peti poraz, nakon čega je aktuelni prvak prestigao Vučicu i sada na tabeli uz utakmicu manje imaju i dva boda više te pet manje od prvoplasiranog Intera.