Liga šampiona

Juventus moćan u Malmeu, Čelsi slavi Lukakua

Fudbaleri Juventusa i Čelsija zabilježili su pobjede u prvom kolu grupne faze Lige šampiona.

Juventus moćan u Malmeu, Čelsi slavi Lukakua Foto: Reuters
SportklubIzvor

Na Stamford Bridžu je počelo svečano. Šampion Evrope je ugostio Zenit, a prije meča predsjednik UEFA Aleksander Čeferin predao je nagrade najboljima u timu Čelsija za prošlu sezonu, golmanu Mendiju, veznom igraču Kanteu, najboljem MVP fudbaleru Žoržinju, kao i treneru Tomasu Tuhelu.

Međutim, na terenu nije bila nimalo lako. Zenit je taktički igrao veoma dobro, pogotovo u prvom poluvremenu. U nastavku je prvak Rusije prvi imao veliku priliku, ali je u 60. minutu Ridiger odlično reagovao i otklonio opasnost ispred Sardara Azmouna.

I kako to obično biva uslijedila je kazna. A ko bi drugi bio egzekutor ako ne Romelo Lukaku. Kapiten Aspilikueta je sjajno centrirao sa desne strane, a Belgijanac u skoku udarcem glavom matirao golmana Zenita – 1:0.

Džujba je u 80. minutu imao dobru priliku da izjednači, ali je šutirao pored gola. Rezultat se do kraja nije menjao – 1:0 za Čelsi.

Juventus je ovog ljeta ostao bez Kristijana Ronalda, ali se to nije osjetilo na gostovanju u Švedskoj.

Torinskoj Staroj dami bilo je potrebno samo 20-tak minuta u prvom poluvremenu da riješi pitanje pobjednika. Povela je golom Aleksa Sandra u 23. minutu, a onda su u posljednjim trenucima prvog dijela Paulo Dibala iz penala i Alvaro Morata donijeli gostima nedostižnih 0:3.

Nakon šokantnog poraza Mančester Junajteda u Bernu, u istoj grupi Viljareal i Atalanta igrali su neriješeno 2:2.

Poveli su gosti iz Bergama već u šestom minutu golomFreulera, ali su u nastavku meča Manu Triguerosu 37. i Groneveldu 73. minutu preokrenuli rezultat u korist Žute podmornice. Bod gostima iz Bergama doneo je Gosensu 83. minutu. Nedugo poslije toga domaći tim ostaje sa igračem manje jer je drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Kokeljan.

Na Olimpijskom stadionu u Kijevu bodove su podijelili domaći Dinamo i Benfika – 0:0. Golova nije bilo ni u duelu Lila i Volfsburga. Gosti su meč završili sa deset igrača, u 63. minutu isključen j eBruks.