UDINEZE BLIZU OPSTANKA

Juve prokockao prvu "meč loptu" za titulu, preokret Lacija

Fudbaleri Juventusa izgubili su večeras na gostujućem terenu od Udinezea sa 2:1, u utakmici 35. kola Serije A i propustili prvu priliku da osvoje novu titulu.

Juve prokockao prvu "meč loptu" za titulu, preokret Lacija Foto: PA
Sportski portaliIzvor

Crno-bijelima iz Torina je večeras za osvajanje devete uzastopne šampionske titule bila potrebna pobjeda u Udinama, ali su pretrpjeli peti poraz u ligi.

Juventus je poveo u 42. minutu golom Matejsa de Lihta, a izjednačio je Ilija Nestorovski u 52. minutu. Pobjedu Udinezeu donio je Seko Fofana pogotkom u drugom minutu nadoknade vremena.

Juventus je prvi na tabeli sa 80 bodova, šest više od drugoplasirane Atalante i sedam više od Intera na trećem mjestu.

Juventusu je za titulu potrebna jedna pobjeda u posljednja tri kola.

Udineze je ostvario prvu pobjedu protiv Juventusa na domaćem terenu u Seriji A poslije 10 godina. Udineze sada ima 10 pobjeda u ligi i popeo se na 15. mjesto na tabeli sa 39 bodova, sedam više od zone ispadanja.

Lacio je savladao Kaljari na "Olimpiku" 2:1 i tako prekinuo niz od pet utakmica bez pobjede. Gosti su poveli u posljednjem minutu prvog dijela preko Simeonea, da bi domaćin u prvih 15 minuta nastavka stigao do preokreta.

Poravnao je Sergej Milinković-Savić sjajnim udarcem sa ivice kaznenog prostora, a trijumf Laciju donio je Imobile nakon asistencije Luis Alberta.

Adam Marušić je igrao u posljednjih pola sata.

Lacio je četvrti sa 72 boda, dok je Kaljari 13. sa 42.