U borbi za trofej pratićemo gradski okršaj

Fudbaleri Mančester junajteda igraće u finalu FA Kupa, do kojeg su došli nakon nevjerovatnih dešavanja u današnjem polufinalu protiv člana Čempionšipa Koventrija. Nakon izvođenja penala na Vembliju je bilo 4:2 - 3:3 (2:0).

Junajted vodio 3:0, drugoligaš izjednačio i umalo prošao dalje: 'Đavoli' su, uz mnogo sreće, u finalu FA Kupa Foto: Getty

Koventri se, pritom, vratio sa 3:0, a u posljednjem minutu drugog produžetka zatresli su Onaninu mrežu i četvrti put, no taj je pogodak poništen.

Drugoligaši su tako stali na korak od nevjerovatne senzacije i finala čekanog 37 godina, u kojem ćemo pratiti gradski okršaj - Junajted će igrati protiv Sitija.

Djelovalo je dugo kako će izabranici Erika Ten Haga bez većih problema savladati 'nebesko plave', naročito pošto su nakon prvog poluvremena vodili golovima Mektominija i Megvajera. U 68. minutu bilo je i 3:0 - pogodio je Bruno Fernandeš.

A onda je uslijedilo nešto u šta, sasvim sigurno, nijesu vjerovali ni najzagriženiji navijači Koventrija - član Čempionšipa je do kraja izjednačio na 3:3.

Prvo je Onanu u 71. minutu matirao Sims, a osam minuta kasnije i O Hare.

I kada je izgledalo da će se 'đavoli' nekako provući - Koventri je u 95. minutu dobio penal, iskoristio ga je Rajt i uveo meč u produžetke.

Kako su produžeci odmicali, tako je bilo sve izvjesnije da ćemo pratiti penale. No, u 121. minutu, na samom kraju drugog produžetka, Viktor Torp je pogodio mrežu Junajteda. Ipak, njegov je pogodak poništen nakon VAR provjere i tako su uslijedili jedanaesterci.

U prvoj seriji, golman Koventrija Kolins odbranio je Kazemirov šut. U trećoj seriji, penal za Koventri nije iskoristio O Hare, a u četvrtoj Šif i tada je bilo jasno kako će 'đavoli' ipak ići u finale.

Juče je u prvom polufinalu Mančester siti bio bolji od Čelsija - 1:0 (0:0), pogotkom Bernarda Silve u 84. minutu.