Junajted slavio u sjajnom meču na “Eland Roudu”

Fudbaleri Lidsa i Mančester junajteda odigrali su sprektakularan duel u 26. kolu Premijer lige.

Junajted slavio u sjajnom meču na “Eland Roudu” Foto: Profimedia
Sportski portali Izvor

Po kišnom vremenu i vodom natopljenom terenu Eland Rouda, slavili su gosti sa Old Traforda sa 4:2 (2:0).

Bio je to meč prepun naboja rivalskih timova iz Lankašira i Jorkšira, a na kraju bodove je osvojio Mančester junajted koji je posle dužeg vremena na jednom meču uspio da postigne više od dva gola.

Nema sumnje da će im ta pobkeda mnogo značiti i u borbi za četvoro mkesto i plasman u Ligu šampiona.

Bilo je mnogo prilika na obke strane, na kraju vidkeli smo šest golova i dosta uzbuđenja.

U prvom dikelu, Junajted je bio efikasniji. Lids nije iskoristio prilike Harisona u prvom i Adama Foršoa u 22. minutu, ali ni Kristijano Ronaldo u 27. minutu nije uspio sa pet metara da pogodi.

Ipak, gosti su u 34. minutu poveli, a strikelac je bio kapiten Hari Megvajer.

Nevkerovatan podatak, tek posle 138. kornera u sezoni, Junajted je konačno uspio da postigne gol.

U petom minutu nadoknade prvog dikela, posle odlične akcije Bruno Fernandeš je glavom matirao Meijea za 0:2.

Međutim, to je bio tek početak uzbuđenja. Lids se nije predavao i u razmaku od svega jednog minuta, u 53. i 54. uspio je da dođe do izjednačenja.

Prvo je Rodrigo iskosa sa lijeve strane pogodio malu mrežu, bila je to loša procjena Davida de Hee i spektakularan gol igrača Lidsa, da bi potom Rafinja posle greške Fernandeša uspio da posle brze akcije Lidsa pogodi za 2:2.

Mirisalo je na potpun preokret, ali Junejtedu je pripao finiš.

Prvo je posle odlične akcije u 70. minutu Džejdon Sančo ostavio loptu rezervisti Fredu koji je pogodio bliži ugao za 2:3.

Entoni Elanga je u 73. minutu imao kolosalnu šansu, ali je traljavo šutirao, ali u samom finišu se iskupio.

Fernandeš je osvojio loptu i sjajno ga proigrao, posle čega je Šveđanin pogodio za konačnih 2:4.