Junajted rutinski, Džeko herojski

Izvor

U ostalim mečevima odigranim popodne Vest Hem je bio ubjedljiv protiv Sautemptona (4:1), Svonsi je savladao Vigan sa 2:1, a minimalne pobjede zabilježili su Liverpul i Fulam protiv Redinga i Aston Vile.

Duel na Old Trafordu počeo je loše po domaći sastav. Stouk je bio znatno bolji rival u prvih 15-ak minuta, a u 11. je došao do vođstva autogolom Vejna Runija. ‘Desetka’ Junajteda postao je u 27. minutu prvi igrač sa Old Traforda nakon Dejvida Bekama 2001. godine koji je na istom meču postigao autogol i gol.

Do kraja poluvremena Junajted je potpuno preokrenuo, strelac je u 44. minutu bio Van Persi. Već u prvom minutu nastavka Velbek je povećao na 3:1, da bi Najtli zakomplikovao situaciju na terenu u 59. minutu kada je smanjio na 3:2. Sve dileme otklonio je Runi, drugim golom šest minuta kasnije.

Šampion Engleske Mančester siti izvukao je na kraju sva tri boda na teškom gostovanju protiv VBA. Ekipa Roberta Manćinija igrala je sa desetoricom od 23. minuta kada je isključen Milner, a sve je djelovalo izgubljeno kada je Long u 67. minutu pogodio za 1:0.

11 minuta kasnije Manćini je na teren poslao Edina Džeka i to se ispostavilo kao ključni potez. Reprezentativac BiH je deset minuta prije kraja izjednačio na asistenciju Tevesa, a u poslednjem minutu je i donio sva tri boda svom timu posle dodavanja Aguera.