Junajted razočarao na Enfildu, Liverpulu derbi i prvo mjesto

Najveći derbi engleskog fudbala završen je ubedljivom pobjedom Liverpula. Redsi su na svom Enfildu savladali Mančester Junajteda sa 4:0 u 30. kolu Premijer lige.

Junajted razočarao na Enfildu, Liverpulu derbi i prvo mjesto Foto: Profimedia
N1Izvor

Liverpul je meč počeo sa druge pozicije sa bodom zaostatka za vodećim Mančester Sitijem. Junajted je bio peti sa tri boda manje od Totenhema na četvrtom mjestu.

Crveni đavoli su u utakmicu krenuli oslabljeni. Za goste nije igrao najbolji strijelac i prva zvijezda tima Kristijano Ronaldo pošto je dan ranije objavio tragičnu vijest o smrti novorođenog sina.

Tim povodom publika na Enfildu je u sedmom minutu (broj Ronaldovog dresa) aplauzom dala podršku portugalskom fudbalu.

Liverpul je dva minuta ranije već poveo golom Luisa Dijaza nakon sjajne kontre i akcije Sadija Manea i asistenta Mo Salaha - 1:0. Kolumbijac je postigao treći gol po dolasku iz Porta.

U 22. minutu već je bilo 2:0. Ponovo je Mane sjajno proigrao Salaha, ovog puta je on bio asistent, a Egipćanin egzekutor. Njegov 21. gol u Premijer ligi ove sezone i čak osmi u deset međusobnih duela sa Junajtedom u posljednje dvije godine. Zanimljivo, tek drugi na Enfildu.

Prvo poluvrijeme završeno je potpunom dominacijom Liverpula. Uz 2:0 i posjed lopte 76:24 odsto.

Rangnik je u startnu postavu uvrstio Nemanju Matića, koji je najavio da na kraju sezone napušta Old Traford, a koji je bio zadužen za sredinu terena zajedno sa Pogbom.

Međutim, Francuz je zbog povrede morao da napusti teren već u desetom minutu drugog poluvremena. Zamijenio ga je Džesi Lingard.

Upravo je Lingard uputio prvi udarac ka golu Liverpula, bilo je to tek u 55. minutu.

U drugom poluvremenu je Junajted ostavio bolji utisak nego u prvom, ali je u 68. minutu ponovo kapitulirala odbrana gostiju: Robertson je oduzeo loptu, predao Luisu Dijazu, a gol je postigao Sadio Mane.

Konačan rezultat postavio je u 85. minutu svojim drugim golom Mo Salah. Opet je loptu oduzeo Robertson, a asisten bio Digo Žota, pošto je desetak minuta ranije zamijenio Luisa Dijaza.

Liverpul je sa utakmicom više preuzeo prvo mjesto na tabeli sa dva boda više od Građana. Ali Gvardiolin tim ima šansu da se vrati na čelu već u srijedu kad dočekuje ekipu Brajtona.

Junajted je ostao na petom mestu i nastavlja borbu za Top 4 i plasman u Ligu šampiona naredne sezone.