Premijer liga

Junajted imao sreće, Moder prodrmao prečku

Fudbaleri Mančester Junajteda pobijedili su Brajton kod kuće sa 2:0 u zaostaloj utakmici 18. kola Premijer lige golovima Kristijana Ronalda i Bruna Fernandeša.

Junajted imao sreće, Moder prodrmao prečku Foto: Foto: Twitter
Sport klubIzvor

Prvi pogodak Ronalda poslije mjesec i po dana najavio je važna tri boda "Đavola" u borbi za Ligu šampiona. Na kraju je Bruno potvrdio trijumf u dubokoj nadoknadi.

Ekipa Ralfa Rangnika je do vođstva stigla u 51. minutu utakmice na "Old Trafordu". Bisuma je izgubio loptu na sredini terena, Skot Mektominej je proigrao Kristijana, a ovaj se namjestio na 16 metara i poslao neodbranjiv udarac pokazavši da još nije izgubio golgeterski instinkt.

Samo tri minuta kasnije Luis Dank je dobio direktan crveni karton i ostavio goste sa desetoricom na terenu, pa je domaćin do kraja imao lakši zadatak.

U finišu je to iskorišćeno posle kontra-napada koji je krunisao Bruno i postavio konačan rezultat.

Imali su gosti šanse i sa igračem manje, ali pokušaji Modera i Lamptija nisu završili u mreži. Moder je sjajnim udarcem pogodio prečku.

Junajted u sledećem kolu gostuje Lidsu. Brajton čeka Burnli.