Junajted deklasiran, Son i Kejn po dva gola

Fudbaleri Totenhema deklasirali su Mančester junajted na Old Trafordu, u meču 4. kola engleske Premijer lige – 6:1 (4:1).

Junajted deklasiran, Son i Kejn po dva gola Foto: Evening Standard
Sportski portaliIzvor

Ovo je najteži poraz Junajteda u istoriji Premijer lige, uz poraz od Mančester sitija (1:6).

Da sve bude još gore, Junajted je dobro otvorio utakmicu.

Sančes je srušio Marsijala već u prvom napadu i sudija je pokazao na bijelu tačku.

Bruno Fernandeš rutinski je realizovao jedanaesterac u drugom minutu.

Totenhem kreće sa centra i već u prvoj akciji dva minuta kasnije dolazi do izjednačenja.

Nevjerovatno je šta su Lindelef i Baji radili u kaznenom prostoru, pošto nisu mogli da izbace loptu, a ona se zbog nespretnosti štopera vratila na peterac ispred De Hee, gdje je Ndombele prišao, oduzeo loptu i smjestio je u mrežu.

I već u sedmom minutu vidjeli smo preokret.

Kejn je fauliran na sredini terena, brzo je izveo slobodan udarac i poslao loptu u prostor za Sona, koji lako matira De Heu za 1:2.

Propast Junajteda započela je u 28. minutu.

Bez ikakve potrebe Marsijal udara pesnicom u bradu Lamelu i sudija mu pokazuje direktan crveni karton.

To koristi Totenhem i u 30. minutu postiže treći gol.

Strijelac je bio Hari Kejn.

Za potpunu katastrofu Junajteda u prvom poluvremenu pobrinuo se Son drugim golom na meču u 37. minutu.

Odbrana Junajteda nije postojala na terenu.

Solskjer je na poluvremenu izbacio Matića i Bruna, a ubacio je Freda i Mektomineja, dok je kasnije ušao Van de Bek umesto Grinvuda.

To ništa nije pomoglo Junajtedu.

Peti gol za Totenhem postigao je Orije u 51. minutu.

Posljednjih pola sata utakmice se nije ništa posebno dešavalo.

Totenhem je odrađivao posao, Junajted se trudio da izbjegne još veću katastrofu i pokuša da nekako makar ublaži poraz.